Pogoń Szczecin wkrótce straci trenera? Zainteresowany klub z Niemiec

Jak informuje niemiecki "Bild" Kosta Runjaić jest jednym z kandydatów do objęcia funkcji trenera Hannoveru 96. Prowadzona przez Chorwata Pogoń Szczecin zajmuje obecnie 3. miejsce w polskiej ekstraklasie i traci tylko punkt do lidera - Legii Warszawa.

Kosta Runjaić pracuje w Pogoni Szczecin od listopada 2017 r. W pierwszym sezonie jego zespół drużyna zajął 11. miejsce, jednak w rozgrywkach 18/19 "Portowcy" uplasowali się już w górnej ósemce - na 7. pozycji. Po 15. kolejkach obecnego sezonu Pogoń zajmuje 3. lokatę i do lidera - Legii Warszawa - traci zaledwie punkt. W trakcie dwóch lat pracy w Szczecinie Runjaić zyskał opinię jednego z najlepszych trenerów w polskiej lidze, a prowadzona przez niego drużyna jest chwalona za efektowny styl. 

Kosta Runjaić w "Wilkowicz Sam na Sam": Inaczej sobie wyobrażałem Polskę, ale spodobało mi się to, co zobaczyłem

Zobacz wideo

"Bild": Kosta Runjaić na celowniku Hannoveru 96

Zdaniem niemieckiego "Bilda" Pogoń może wkrótce stracić chorwackiego szkoleniowca. Runjaić znalazł się bowiem na radarze Hannoveru 96. "Die Roten" kilka miesięcy temu spadli do 2. Bundesligi i jak na razie fatalnie radzą sobie na drugim szczeblu rozgrywek (15. miejsce po 13. kolejkach). W listopadzie z posadą trenera pożegnał się Mirko Slomka, a jego obowiązki tymczasowo przejął Asif Sarić. 

To nie pierwszy raz, gdy po objęciu Pogoni Runjaić wzbudza zainteresowanie niemieckich klubów. W maju magazyn "Kicker" informował, że 48-latek był jednym z kandydatów na nowego trenera 1. FC Nuernberg. Chorwat jest zresztą dobrze znany za naszą zachodnią granicą, bowiem w przeszłości był trenerem takich drużyn jak: SV Darmstadt 98, MSV Duisburg i  1. FC Kaiserslautern.

 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.