Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice Legii znowu kazali śpiewać swojemu piłkarzowi piosenkę obrażającą inny klub. Ten odmówił

Paweł Wszołek po meczu z Górnikiem Zabrze (5:1) znowu został wywołany przez "Żyletę", by zaśpiewać obraźliwą przyśpiewkę o swoim byłym klubie, czyli Polonii Warszawa.

"Paweł Wszołek śpiewa z nami" - krzyknęła "Żyleta" tuż po meczu z Górnikiem Zabrze w kierunku Wszołka, który stał pod trybuną wraz z pozostałymi legionistami. Wspólne śpiewanie piłkarzy z kibicami to rytuał na Legii po wygranych meczach. W przypadku Wszołka chodzi jednak o coś zupełnie innego. Bo w sobotę "Żyleta" znowu przypomniała 27-latkowi, że pamięta o jego piłkarskiej przeszłości. Chwilę po tym, jak wywołała Wszołka, sama zaintonowała obraźliwą przyśpiewkę o Polonii Warszawa ("Czarną Koszulę do swego ch... przytulę"), licząc na to, że Wszołek - a więc były polonista - przyłączy się do wspólnych śpiewów. 

Zobacz wideo

Ale Wszołek się nie przyłączył. Zresztą nie po raz pierwszy, bo podobna scena miała miejsce trzy tygodnie temu po meczu z Lechem Poznań (2:1), kiedy debiutował w podstawowym składzie Legii. Wtedy też kibice na "Żylecie" świętowali zwycięstwo z piłkarzami i też po spotkaniu wywołali Wszołka. Na twarzy piłkarza nawet przez chwilę zarysował się lekki uśmiech, ale to wszystko. Przeczekał obraźliwą przyśpiewkę o Polonii i dopiero po chwili - już w towarzystwie całej drużny, która mocno go wyściskała - dalej świętował zwycięstwo z Lechem.

Tamtą scenkę zobaczyć można było w telewizji. Tej po meczu z Górnikiem nikt nie pokazał, ale każdy mógł zobaczyć mecz (transmitowany również w TVP). A to był mecz, w którym Wszołek błyszczał - strzelił dwa gole i miał udział przy dwóch kolejnych. Legia dzięki sobotniemu zwycięstwu z Górnikiem (5:1) na półmetku sezonu zasadniczego jest liderem ekstraklasy. Ma 29 punktów, czyli o jeden więcej od Piasta i o dwa od Cracovii oraz Śląska.

Wszołek: Czułem, że zostanę zapytany o Polonię

- Wiedziałem, że nie uniknę pytań o grę w Polonii, ale ja nie mam z tym problemu. Zawód piłkarza, w ogóle sportowca, jest taki, że nigdy nie wiemy, gdzie rzuci nas los. Nie znamy scenariusza, jaki dla nas napisze. Teraz jestem w Legii, jestem skupiony na przyszłości, przy Łazienkowskiej oddam całego siebie. Nie będę jednak udawał, że Polonii niczego nie zawdzięczam. To dzięki niej wyjechałem do Włoch. Za to zawsze byłem i będę jej wdzięczny - mówił Wszołek w połowie września, kiedy podpisał z Legią dwuletni kontrakt.

Wszołek do Polonii trafił przed sezonem 2009/2010. Początkowo występował w drużynie z Młodej Ekstraklasy, po roku przebił się jednak do pierwszego zespołu. W 2013 roku opuszczał Polonię i przechodził do włoskiej Sampdorii. Później grał w Hellasie, do którego najpierw był wypożyczony, a później został wykupiony. Przed transferem do Legii występował w Queens Park Rangers, dla którego w poprzednim sezonie rozegrał 44 mecze: strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty.

Więcej o:
Komentarze (113)
Kibice Legii znowu kazali śpiewać swojemu piłkarzowi piosenkę obrażającą inny klub. Ten odmówił
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 27 razy 25

  Żyleta sama się wyklucza z kręgów cywilizowanego świata robiąc przy okazji obciach pozostałym kibicom Legii. Takie nastały czasy, że cham czuje się dumny ze swojego chamstwa. Dobrze, że piłkarze się chamstwu nie poddają, mogą tylko na tym zyskać.

 • malkontent58

  Oceniono 22 razy 18

  przecież to bydło(PRZEPRASZAM PRAWDZIWE ZWIERZĘTA!!) z "żylety" powinno być na zawsze w klatce, a nie w odkrytym sektorze dla ludzi

 • munaciello

  Oceniono 17 razy 15

  Nie wiedziałem, że kibole Legii to fetyszyści.
  Zaspokajają się koszulami.
  Tylko po co każą innym śpiewać piosenki o swym zboczeniu?

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 16 razy 14

  Redaktorze Kubiak, dlaczego te chwasty, wymagające natychmiastowej utylizacji, nazywasz kibicami ?

 • jednorazowe

  Oceniono 15 razy 13

  Parę tysięcy wygolonych gibonów wykrzykuje jakieś plemienne wulgaryzmy, a my uznajemy to za cotygodniowy, w gruncie rzeczy normalny rytuał. Czemu oni spotykają się na drogich, miejskich stadionach, a nie mogliby iść na łąkę, do starego hangaru, albo powiedzmy krzyczeć do siebie przez internet na multiłączu?

 • demkel

  Oceniono 17 razy 13

  Kompleksy kibiców CSKA 1945 Warszawa wobec Poloni jak widać są ciągle żywe.
  Możecie obrażać Polonię ile chcecie, ale i tak nie zmienicie faktu ze gdyby nie komuchy, którzy potrzebowali wojskowy klub do celów propagandowych, dzisiaj Legia byłaby niewielkim klubem, pokroju Hutnika czy Olimpii.

 • chlopzlasu

  Oceniono 12 razy 12

  Jestem kibicem Legii od 30 lat. Dla mnie Żyleta to patologia. Zreszta tak samo jak poznański Kocioł i inne tego typu. Wstydzę się w takich sytuacjach.

 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy 11

  Przecież Polonia to klub rodowitych i prawdziwych Warszawiaków a nie legionowy z Kostiuchnówki w których grali żołnierze z krakowsiego i lwowskiego, do tej pory piłkarze grali czesto w koszulkach ze skośnym czarnym pasem i literką L o kółku co było nawiązaniem do Czarnych Lwów skąd pochodziło większość zawodników i trenerów. Nie umniejsza to w niczym obecnej Legii jako wiodącemu warszawskiemu klubowi ale poziom kibicowania nijak nie nawiązuje do tradycji legionowej a raczej do żulostwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX