Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski wrócił do treningów! Niespodziewany gość na zajęciach Wisły Kraków

Jakub Błaszczykowski wraca do pełnego treningu w Wiśle Kraków. - Najbliższe jednostki treningowe pokażą, czy będzie brany pod uwagę na mecz z Arką Gdynia - mówi Sport.pl rzeczniczka Wisły Kraków Karolina Kawula-Biedrzycka. Na zajęciach pojawił się także były piłkarz klubu - Zdenek Ondrasek, który skończył sezon w MLS.
Zobacz wideo

Jakub Błaszczykowski od blisko dwóch miesięcy przechodził rehabilitację po urazie, którego doznał w meczu Polski z Austrią w el. do mistrzostw Europy. Skrzydłowy doznał wówczas urazu mięśnia przywodziciela i Maciej Stolarczyk nie mógł z niego skorzystać w żadnym z siedmiu przegranych ostatnio meczów. 

W środę skrzydłowy został jednak wdrożony do treningu i najbliższe dni dadzą odpowiedź, czy kapitan klubu będzie mógł pomóc drużynie Macieja Stolarczyka. W tym sezonie Ekstraklasy Błaszczykowski tylko cztery razy pojawiał się na murawie, ale tylko dwa razy udało mu się zagrać w pełnym wymiarze czasowym. Skrzydłowy zaliczył także jedną asystę, w meczu przeciwko ŁKS-owi Łódź

- Jakub Błaszczykowski wprowadzamy jest do zajęć z drużyną, otrzymał od sztabu medycznego zielone światło na udział w treningach, aby sprawdzić, jak po urazie zareaguje noga na obciążenia treningowe. Najbliższe jednostki treningowe pokażą, czy będzie brany pod uwagę na mecz z Arką Gdynia - mówi Sport.pl Karolina Kawula-Biedrzycka

Coraz lepsza sytuacja kadrowa w Wiśle Kraków

Powrót Błaszczykowskiego oznacza, że w Wiśle Kraków poprawia się sytuacja zdrowotna, bo ostatnio było z tym bardzo źle. W meczu z Rakowem nie zagrał także Paweł Brożek, który przechodził ostatnio rehabilitację, ale w środę brał udział w zajęciach. Kontuzjowany jest jednak Vullnet Basha, któremu przed poniedziałkowym meczem z Rakowem odnowił się uraz. 

Na środowym treningu Wisły Kraków pojawił się także gość specjalny, którym był były napastnik krakowskiego klubu - Zdenek Ondrasek. Czech grający w Dallas zakończył już sezon, a w Krakowie przygotowuje się do meczów swojej reprezentacji. Napastnik w październiku zaliczył debiut w kadrze i udało mu się nawet strzelić gola w meczu przeciwko Anglikom.  

Więcej o: