Legia Warszawa nowym liderem ekstraklasy! Decydujący gol w końcówce meczu

Legia Warszawa wygrała w Gdyni z Arką 1:0 i została nowym liderem ekstraklasy. Decydującego gola strzelił w końcówce meczu Jarosław Niezgoda. Arka Gdynia spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Legia Warszawa szybko zepchnęła Arkę Gdynia do defensywy. Zespół Aleksandara Vukovicia dłużej utrzymywał się przy piłce, stwarzał kolejne sytuacje pod bramką Pavelsa Steinborsa, ale był bardzo nieskuteczny. Próbował Jose Kante, próbował Arvydas Novikovas, ale albo lepszy był bramkarz Arki, albo gospodarzy ratowała poprzeczka. Tak jak po pięknym strzale Novikovasa z 65. minuty.

Wcześniej ważną rolę w tym meczu odegrał sędzia VAR, który zauważył brutalny faul Nando Garcii na Andre Martinsu, a Wojciech Myć pokazał piłkarzowi Arki czerwoną kartkę. Gospodarze grali w osłabieniu i skupili się głównie na defensywie. Ale były wyjątki. W pierwszej połowie Marko Vejinovicia wbiegł w pole karne Legii, wywrócił się po interwencji Luisa Rochy, a kibice i piłkarze Arki domagali się rzutu karnego. Sędzia Myć go nie podyktował i piłkarze zeszli na przerwę z wynikiem 0:0.

Jarosław Niezgoda dał Legii pozycję lidera

Druga połowa to znów dominacja Legii i kolejne niewykorzystane sytuacje wicemistrzów Polski. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, piłkę na lewym skrzydle przejął wprowadzony w drugiej połowie Jarosław Niezgoda, popędził na bramkę Steinborsa i sprytnym strzałem zapewnił Legii komplet punktów.

Zespół Aleksandara Vukovicia po 14 kolejkach ma 26 punktów i jest nowym liderem ekstraklasy. Arka Gdynia spadła na ostatnie miejsce. W 14 meczach zdobyła dziesięć punktów.