Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Kołba, bramkarz ŁKS-u Łódź, skazany za doping! "Ale może się jeszcze odwołać"

Michał Kołba, bramkarz ŁKS-u Łódź, został uznany winnym naruszenia przepisów antydopingowych. Na razie nie wiadomo oficjalnie, na jak długi okres zostanie zawieszony - informuje "Przegląd Sportowy".
Zobacz wideo

Michał Kołba to 27-letni bramkarz ŁKS-u Łódź, beniaminka ekstraklasy. W tym sezonie zagrał w siedmiu meczach ligowych, w których puścił 13 goli i zachował jedno czyste konto. Na początku września klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że próbka A badania dopingowego zawodnika przyniosła pozytywny wynik.  Klub zdecydował, że nie będzie podejmował jakichkolwiek decyzji w sprawie swojego podstawowego bramkarza aż do zbadania próbki B i wyjaśnienia sprawy. Ale Polska Agencja Antydopingowa zawiesiła Kołbę do czasu złożenia przez niego wyjaśnień. POLADA nie ujawnia o jaką substancję chodzi. Ale z ujawnionego zakresu możliwej kary – dwa lata, a nie cztery – wynika że jest to tzw. substancja określona. Według podziału stosowanego w kodeksie antydopingowym są to takie substancje, które są stosowane również w celach innych niż dopingowe i w pewnych okolicznościach mogą trafić do organizmu sportowca bez jego wiedzy i premedytacji.

Teraz temat powrócił. We wtorek w Warszawie odbyło się posiedzenie panelu dyscyplinarnego Polskiej Agencji Antydopingowej w sprawie Kołby, bo okazało się, że próbka B potwierdziła pozytywny wynik.

- Podczas posiedzenia panelu dyscyplinarnego zostało wydane orzeczenie w sprawie. Piłkarz został uznany winnym i nałożono na niego karę dyskwalifikacji - powiedział "Przeglądowi Sportowymi" dyrektor POLADA Michał Rynkowski.

Według informacji "PS" Kołbie grozi dwuletnia dyskwalifikacja. Trzeba jednak pamiętać, że wyrok nie jest prawomocny. W ciągu miesiąca bramkarz otrzyma pisemne uzasadnienie wyroku i od tego czasu będzie miał trzy tygodnie, aby się odwołać.

Kołba jest wychowankiem ŁKS-u, w przeszłości występował również w takich klubach jak Chojniczanka Chojnice, Tur Turek, Calisia Kalisz, Bałtyk Koszalin czy Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Do łódzkiego klubu wrócił w 2015 roku.