Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków podjęła decyzję ws. przyszłości Macieja Stolarczyka. "Jesteśmy zdruzgotani wynikiem i postawą naszej drużyny"

Nie uważamy, że sytuację na dłużej uzdrowi natychmiastowa zmiana trenera. Maciej Stolarczyk był z Wisłą Kraków w arcytrudnych momentach. Utrzymując, pomimo wielkich przeciwności, jakość drużyny był jednym z głównych architektów sukcesu akcji ratowania klubu wiosną 2019 roku. W naszej ocenie w tym bardzo trudnym momencie zasługuje on na wsparcie i szansę na odbudowanie jedności oraz zmianę postawy drużyny w nadchodzących spotkaniach - czytamy w oświadczeniu Wisły Kraków.

1 na 18 możliwych punktów do zdobycia. A do tego odpadnięcie w 1/32 Pucharu Polski z drugoligowymi Błękitnymi Stargard (1:2). To obraz Wisły Kraków z dwóch ostatnich miesięcy. Obraz, którego dopełnieniem była niedzielna porażka z Legią Warszawa. W ekstraklasie równie wysoko nie przegrał nikt od 15 lat (po raz ostatni wynik 0:7 padł 16 października 2004 r., kiedy Zagłębie Lubin wygrało u siebie z GKS-em Katowice). A Wisła Kraków w swojej 113-letniej historii też w lidze tylko raz poniosła bardziej dotkliwą klęskę. 63 lata temu. Też przeciwko Legii, która wygrała wówczas w Krakowie 12:0. Wisła Kraków nie zamierza jednak - jak już informował Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl - zwolnić trenera. O nowym trendzie w Ekstraklasie, gdzie przestano zwalniać trenerów w takiej częstotliwości jak dotychczas, dowiecie się z poniższego materiału wideo:

Zobacz wideo

"Jesteśmy zdruzgotani wynikiem i postawą naszej drużyny, ale zwolnienie trenera nie uzdrowi tej sytuacji"

- Szanowni Państwo, Kibice Wisły Kraków!

Podobnie, jak Wy jesteśmy zdruzgotani wynikiem i postawą naszej drużyny w niedzielnym spotkaniu. Uważamy, że coś takiego nie miało prawa się wydarzyć i zrobimy wszystko, aby nigdy się już nie powtórzyło.

Nie uważamy jednak, że sposobem na wyjście z obecnego kryzysu jest szukanie kozłów ofiarnych i wskazywanie poszczególnych członków zespołu jako winnych tej porażki. Zapewniamy, że docelowo wyciągniemy zarówno wnioski, jak i wynikające z nich konsekwencje, ale w sposób zorganizowany i przemyślany w momencie, gdy będzie to możliwe.

Nie uważamy również, że sytuację na dłużej uzdrowi natychmiastowa zmiana trenera. Maciej Stolarczyk był z Wisłą Kraków w arcytrudnych momentach. Utrzymując, pomimo wielkich przeciwności, jakość drużyny był jednym z głównych architektów sukcesu akcji ratowania klubu wiosną 2019 roku. W naszej ocenie w tym bardzo trudnym momencie zasługuje on na wsparcie i szansę na odbudowanie jedności oraz zmianę postawy drużyny w nadchodzących spotkaniach.

Spotkania te mogą być kluczowe w walce o przetrwanie klubu, a ich wynik zależy też w dużej mierze od Waszego wsparcia. Dlatego jeszcze raz przepraszając za wydarzenia z niedzieli prosimy, abyście nie odwracali się od drużyny w tak trudnym momencie - czytamy w oświadczeniu Wisły Kraków, które podpisali: Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski.

Fatalna sytuacja

Przegrana z Legią była dla Wisły piątą porażką z rzędu (a licząc Puchar Polski - szóstą). Po kompromitacji w Warszawie osunęła się także do strefy spadkowej, bo siedem straconych goli sprawiło, że jej bilans bramkowy stał się gorszy od ŁKS-u (obie drużyny mają po 11 punktów). Według informacji Bartłomieja Kubiaka Stolarczyk jednak nie może być w pełni spokojny. O losie trenera zadecydować mogą więc dwa najbliższe mecze: z Rakowem na wyjeździe (4 listopada) i Arką u siebie (9 listopada).