Była prezes Wisły Kraków Marzena S.-C. tymczasowo aresztowana na trzy miesiące

Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące byłej prezes Wisły Kraków Marzeny S.-C. i byłego wiceprezesa klubu Roberta Sz. Oboje występują w charakterze podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę krakowskiego klubu.

Marzena S.-C. to jedna z czterech osób, które podejrzane są o uczestnictwo w grupie przestępczej. Pozostali podejrzani zasiadali we władzach Wisły Kraków, jak Robert Sz. lub powiązani byli ze środowiskiem kibiców krakowskiego klubu. Cała grupa miała wyrządzić straty finansowe na niekorzyść Wisły na prawie 10 mln zł. Grozi im do 10 lat więzienia. Żaden z podejrzanych nie przyznał się do winy. 

Wisła sprzedała Legii Carlitosa za mniej niż chciała:

Zobacz wideo

Była prezes Wisły Kraków tymczasowo aresztowana

Marzena S.-C. i inne osoby zostali we wrześniu zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Sprawą zajęła się Prokuratura Regionalna w Poznaniu, która zawnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące trojga podejrzanych, w tym byłej prezes klubu. Sąd Rejonowy w Poznaniu odrzucił ten wniosek. W zamian zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe (od 20 do 100 tys. zł). 

Prokuratura Regionalna odwołała się od tej decyzji w stosunku do dwóch osób: Marzeny S.-C. i Roberta Sz. We wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu pozytywnie rozpatrzył to odwołanie i postanowił o tymczasowym aresztowaniu byłej prezes Wisły oraz byłego wiceprezesa Wisły na trzy miesiące. 

Więcej o: