Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wynik w meczu Legii Warszawa z Wisłą Kraków to najwyższy wynik w ekstraklasie od 15 lat!

Legia Warszawa zdemolowała Wisłę Kraków aż 7:0. To najwyższy wynik w polskiej ekstraklasie od 2004 roku, gdy identycznym wynikiem zakończył się mecz GKS-u Katowice z Zagłębiem Lubin.
Zobacz wideo

Luquinhas, trzykrotnie Kante, Novikovas, Wszołek i Niezgoda - to właśnie oni dobili Wisłę Kraków w niedzielny wieczór. 7:0 to wynik, który doskonale obrazuje różnicę w poziomie gry pomiędzy obydwoma zespołami, co najlepiej opisuje statystyka oddanych strzałów - 26 do 4. Legia ostatni raz tak wysoko wygrała w ekstraklasie w 1968 roku, gdy cztery bramki strzelił Kazimierz Deyna.

Legia Warszawa ostatni raz strzeliła siedem bramek w jednym meczu ekstraklasy w sezonie 2003/2004. Wówczas w derbach Warszawy wygrała z Polonią aż 7:2. Bohaterem spotkania został Marek Saganowski, który skompletował hat-tricka. Oprócz niego bramki dla Legii zdobyli także Piotr Włodarczyk i Łukasz Surma, a dwa gole padły po trafieniach samobójczych.

Jak się okazało, to najwyższe zwycięstwo w polskiej lidze od 15 lat, gdy Zagłębie Lubin takim samym wynikiem pokonało GKS Katowice. Wówczas bramki dla zespołu "Miedziowych" zdobywali Grzegorz Niciński (3), Wojciech Łobodziński (2), Dariusz Jackiewicz i Łukasz Piszczek.