Klub z okręgówki złożył ofertę Peszce. "Tylko dwa-trzy kluby dałyby mi lepszy kontrakt"

Sławomir Peszko otrzymał zaskakującą propozycję. Skrzydłowego Lechii Gdańsk chciałaby u siebie Wieczysta Kraków, czyli klub grający w okręgówce. Ale proponowane zarobki każą traktować tę ofertę poważnie.

Umowa Peszki z Lechią Gdańsk wygasa po tym sezonie, więc już w styczniu, piłkarz będzie mógł negocjować z innymi klubami. Jest w dobrej formie: w dziesięciu meczach w lidze strzelił trzy gole. Dobrze się czuje i chciałby wciąż grać w piłkę. – Chciałbym przedłużyć kontrakt z Lechią i zostać w Gdańsku, bo tutaj jest mój dom. Mam nadzieję, że zimą o tym porozmawiamy. Chcę grać w piłkę jeszcze przez rok i wiem, że chcę to robić w Gdańsku – mówi 34-latek w „Przeglądzie Sportowym”. 

FIFA zmienia przepisy. Agentom piłkarskim się nie spodobają:

Zobacz wideo

Wieczysta Kraków - ciekawy projekt z okręgówki

Gdyby nawet nie udało się dojść do porozumienia z obecnym klubem, to Peszko nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego. Przyznał, że już teraz ma jedną ofertę – z Wieczystej Kraków. – To klub z okręgówki, w którym sponsorem jest pan Wojciech Kwiecień. Namawiał mnie, żebym tak przyszedł. Oferta była bardzo dobra, tylko dwa-trzy kluby w ekstraklasie dałyby mi lepszy kontrakt niż on. Ja jednak nigdzie się nie wybieram – deklaruje. 

Wspomniany Kwiecień jest właścicielem sieci aptek i jednym z najbogatszych Polaków. Trenerem Wieczystej jest Przemysław Cecherz, który wcześniej pracował m.in. w Chojniczance Chojnice i Widzewie Łódź, a dyrektorem sportowym - Andrzej Iwan. Po boisku już teraz biega kilku piłkarzy znanych z ekstraklasy, m.in. Piotr Madejski, Maciej Bębenek i Bartosz Iwan. Wieczysta jest na pierwszym miejscu w tabeli i nie przegrała ani razu w tym sezonie.

Więcej o: