Duża zmiana w transmisjach z PKO Ekstraklasy? Władze ligi spotkały się z wielką firmą

"Przegląd Sportowy" informuje, że władze Ekstraklasy we wtorek spotkały się z przedstawicielami platformy streamingowej DAZN. "Sportowy Netflix" może być zainteresowany kupnem praw do pokazywania meczów polskiej ekstraklasy od sezonu 2021/2022.
Zobacz wideo

"Przegląd Sportowy" twierdzi, że za wcześnie, żeby oceniać czy obie strony faktycznie rozpoczną prawdziwe negocjacje i czy DAZN zdecyduje się na zakup jakiegoś pakietu do pokazywania meczów polskiej PKO Ekstraklasy. Obie strony są jednak zainteresowane dalszymi rozmowami i mają do nich wrócić w niedalekiej przyszłości. DAZN mógłby na dobre wejść do Polski od sezonu 2021/2022, bo właśnie wtedy będzie obowiązywać nowy kontakt naprawa telewizyjne.

DAZN to internetowy serwis, który ma wielkie ambicje stać się sportowym Netflixem. Za stałą - stosunkowo niewielką - opłatą pokazuje tysiące sportowych wydarzeń rocznie na ekranach komputerów, smartfonów, tabletach, telewizorach z dostępem do internetu lub podpiętych do konsoli. Na razie działa w kilku krajach świata, ale chce zdobywać kolejne rynki. Więcej o tym można przeczytać w tekście Michała Kiedrowskiego z 2017 roku.

Co interesujące, DAZN wykupił niedawno pakiet, na mocy którego w Niemczech może pokazywać piątkowe, niedzielne i poniedziałkowe mecze Bundesligi. 

Więcej o: