Kolejna wygrana wicelidera ekstraklasy. Najlepsza seria w historii klubu!

Wisła Płock wygrała 5. mecz z rzędu. Tym razem zespół Radosława Sobolewskiego pokonał na wyjeździe Koronę Kielce, po bramce strzelonej przez Ricardinho.

Wisła Płock, nie straciła punktów w lidze od porażki 0:5 z Zagłębiem Lubin i zmiany trenera. Zespół Radosława Sobolewskiego przystępował do meczu z Koroną Kielce z nadzieją walki o pozycję wicelidera ligowej tabeli. Kielczanie z kolei znajdują się nadal w strefie spadkowej, a ich sytuacja robi się coraz trudniejsza.

Na pierwszy groźny strzał kibice na trybunach musieli poczekać do 11. minuty, gdy Matej Pucko uderzył z ostrego kąta. Pewnie jednak interweniował Daehne. W 21. minucie goście wyszli na prowadzenie, gdy Ricardinho uderzył pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi rywali szans na interwencję. Korona próbowała atakować, jednak bliżej była straty drugiego gola, gdy Ricardinho miał drugą okazję na strzelenie bramki, jednak źle przyjął piłkę w kluczowym momencie.

Po przerwie Jakub Rzeźniczak uderzył z woleja, jednak spudłował. Potem działo się zdecydowanie mniej. Wisła Płock pewnie broniła wyniku, nie dając Koronie okazji do wyrównania. Niewiele jednak brakowało, gdy w 81. minucie strzał oddał Duranović i trafił w poprzeczkę.

Rekordowa seria Wisły Płock!

Dzięki tej wygranej zespół Radosława Sobolewskiego wygrał po raz 5. z rzędu. To najlepsza seria w historii zespołu Płocka, w historii ich występów w Ekstraklasie. Wisła Płock awansowała na 2. miejsce w tabeli, mając 2 punkty straty od liderującej Pogoni. Korona nadal jest 15., mając 3 punkty mniej od Wisły Kraków, będącej na ostatnim bezpiecznym miejscu.