Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Arka Gdynia ma nowego trenera! Pracował z reprezentacją Serbii na mundialu

- Aleksandar Rogić objął stanowisko pierwszego trenera Arki Gdynia. Kontrakt został zawarty do końca sezonu 2020/21 - poinformował oficjalny portal gdyńskiego klubu.

Serbski trener ostatnio prowadził estońską Levadię Tallin, z którą w 2018 roku zdobył Superpuchar oraz Puchar kraju. Rogić w przeszłości był także m.in. asystentem Radomira Anticia, który prowadził reprezentację Serbii na mundialu w RPA w 2010 roku. Z Anticiem pracował także m.in. w chińskich klubach. 

Lewandowski rozmawiał ze sztabem. "Był wkurzony":

Zobacz wideo

Jacek Zieliński odchodzi

Rogić w przerwach od pracy trenerskiej pracował w Serbskim Związku Piłki Nożnej jako wykładowca dla młodych szkoleniowców. Serb zastąpił na stanowisku trenera Arki Jacka Zielińskiego. Ten trenował Arkę od 12 kwietnia, gdy zastąpił Zbigniewa Smółkę. Od tamtej pory prowadził gdyński klub w 20 spotkaniach, w których zanotował 6 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. Wywalczył wraz z zespołem utrzymanie w ekstraklasie w sezonie 2018/2019.

To kolejna zmiana trenera w ekstraklasie. Na początku sezonu z Wisły Płock z powodów osobistych odszedł Leszek Ojrzyński, którego ostatecznie zastąpił Radosław Sobolewski. Z kolei z Korony Kielce zwolniony został Gino Lettieri, miejsce którego zajął Mirosław Smyła, a z Zagłębia Lubin Ben van Dael, którego następcą został Martin Sevela.