Piłkarz Lecha wśród największych talentów na świecie! Polak na liście m.in z Ansu Fatim

"The Guardian" przygotował listę 60 najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy. Wśród nich jest jeden polski zawodnik - Filip Marchwiński z Lecha Poznań.

Brytyjscy dziennikarze brali pod uwagę jedynie piłkarzy urodzonych w 2002 rok. Marchwiński w debiucie w barwach Lecha strzelił gola w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Stało to się w grudniu zeszłego roku, gdy zawodnik miał 16 lat, 11 miesięcy i 6 dni. Dzięki temu trafieniu stał się najmłodszym strzelcem w historii klubu z Bułgarskiej. 

Ekspert tłumaczy, dlaczego Boniek zatrudnił Brzęczka:

Zobacz wideo

Marchwiński zrobi wielką karierę?

Marchwiński w poprzednim sezonie trafił także w prestiżowym starciu z Legią Warszawa. O tym spotkaniu wspomina właśnie "The Guardian". - Następnego dnia wrócił do szkoły. Wydaje się, że w głowie ma wszystko odpowiednio poukładane. On i jego rodzice zignorowali już zainteresowanie ze strony takich klubów jak Inter, Ajax, Schalke, Hoffenheim, czy Arsenal. Uważają, że lepiej rozwijać się w Polsce. Jego ulubioną pozycją jest "dziesiątka", ale może też grać jako "ósemka" albo środkowy napastnik - wskazują Brytyjczycy.

Wśród wyróżnionych znalazł się także m.in. Ansu Fati z Barcelony. Piłkarz z Gwinei Bissau imponuje w nowym sezonie La liga, w którym strzelił już dwa gole.

Więcej o: