Kolejna zmiana trenera w ekstraklasie! Arka Gdynia ma nowego szkoleniowca

Jak informuje portal arkowcy.pl, Wojciech Stawowy został nowym trenerem Arki Gdynia. Zastąpi tym samym Jacka Zielińskiego. Dla Stawowego to powrót na ławkę trenerską gdyńskiego klubu po 11 latach przerwy.

Jak informuje portal arkowcy.pl, Jacek Zieliński nie będzie już trenerem Arki Gdynia. Swoje stanowisko piastował od 12 kwietnia, gdy zastąpił Zbigniewa Smółkę. Od tamtej pory prowadził gdyński klub w 20 spotkaniach, w których zanotował 6 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. Wywalczył wraz z zespołem utrzymanie w ekstraklasie w sezonie 2018/2019.

"Pogoń Szczecin w tym sezonie nie gra wybitnej piłki, ale i tak zaskakuje" [W Polu K]

Zobacz wideo

Zastąpi go Wojciech Stawowy, który prowadził Arkę w latach 2006-2008. Następnie był trenerem Górnika Łęczna i GKS Katowice, a w 2012r. objął Cracovię. W 2014 roku znalazł się w Miedzi Legnica, potem w Widzewie Łódź. Od 2015 roku nie prowadził zespołu jako pierwszy trener. Pracował od tamtej pory w Escoli Varsovia, na stanowisku koordynatora.

Arka Gdynia pod wodzą Jacka Zielińskiego nie radziła sobie w obecnym sezonie ekstraklasy. W 11 meczach obecnych rozgrywek zdobyła zaledwie 9 punktów, które daje jej obecnie 14. miejsce w tabeli. Traci 2 punkty do Wisły Kraków, znajdującej się na 13., ostatnim bezpiecznym miejscu.

To kolejna zmiana trenera w ekstraklasie. Na początku sezonu z Wisły Płock z powodów osobistych odszedł Leszek Ojrzyński, którego ostatecznie zastąpił Radosław Sobolewski. Z kolei z Korony Kielce zwolniony został Gino Lettieri, miejsce którego zajął Mirosław Smyła, a z Zagłębia Lubin Ben van Dael, którego następcą został Martin Sevela.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.