Cztery gole Lecha Poznań! Pogrom w hicie kolejki ekstraklasy

Lech Poznań zdemolował Wisłę Kraków 4:0 w hicie 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła przystąpiła do tego meczu w mocno przemeblowanym składzie, bo zmagała się z wieloma poważnymi kontuzjami i zawieszeniami.
Zobacz wideo

Maciej Stolarczyk ma wielki problem z kontuzjami w Wiśle Kraków i wystawił niezwykle eksperymentalny skład. Na prawej obronie zagrał pomocnik Rafał Boguski, a na lewej młodziutki Marcin Grabowski. Dodatkowo kontuzji w przerwie doznał Rafał Janicki i musiał go zastąpić Dawid Szot.

Wisła się starała, ale nie miała mocy

Wisła jednak narzuciła Lechowi swój styl gry i przez 25 minut prowadziła grę. Lech doszedł go głosu dopiero po 30 minutach, ale był zdecydowanie bardziej konkretny. W 40. minucie Lech objął prowadzenie, bo Wisła znowu fatalnie wyprowadziła piłkę, a konkretnie zrobił to Buchalik. Jóźwiak świetnie wypatrzył Jevticia, a ten nie miał problemów z wykończeniem akcji.

Na początku drugiej połowy Wisła musiała przeprowadzić zmianę, bo kontuzjowany w pierwszej połowie Janicki nie był w stanie kontynuować meczu. W jego miejsce wszedł 18-letni Szot. Wisła starała się odwrócić losy meczu i znowu dłużej wymieniała piłkę. Biała Gwiazda miała jednak wielkie problemy z przodu i właściwie nie dysponowała żadną mocą w ofensywie wobec kontuzji Pawła Brożka. 

W ostatnich 20 minutach bramki strzelał tylko Lech. Na 2:0 podwyższył Christian Gykjear, na 3:0 Kamil Jóźwiak, a wynik spotkania ustalił 18-letni Marchwiński. 

Lech wskoczył na piąte miejsce w tabeli i ma 18. punktów. Wisła złapała tragiczną serię i zsunęła się już na 13. miejsce w tabeli, a przed nią dwa hitowe mecze z Piastem Gliwice i Legią Warszawa. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA