Bramkarz Górnika Zabrze zatrzymany przez policję! Jest podejrzany o gwałt. Grozi mu 10 lat więzienia

Jak informuje "Super Express" bramkarz Górnika Zabrze Dawid K. został tymczasowo aresztowany. Piłkarz został zatrzymany w niedzielny poranek, bo jest podejrzany o gwałt. Grozi mu 10 lat więzienia.

Jak donosi SE, piłkarz został zatrzymany w niedzielę rano razem ze swoim znajomym Marcinem N. - Zatrzymanym mężczyznom przedstawiliśmy zarzut gwałtu. Wnioskowaliśmy też o tymczasowe aresztowanie i sąd przychylił się do tego. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące – mówi Bogusława Szczepanek-Siejka, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe w Katowicach, która jest cytowana przez "Super Express". 

Okazuje się, że piłkarz wraz ze swoim znajomym imprezowali na popularnej w Katowicach ulicy Mariackiej.

- Wieczór przeciągał się. Później impreza przeniosła się do jednego z mieszkań przy Mariackiej. Jej finał był jednak dramatyczny dla jednej z zaproszonych kobiet. Dawid K. i Marcin N. mieli ją tam zgwałcić. Nad ranem na nadgarstkach obu mężczyzn zatrzasnęły się policyjne kajdanki - pisze Super Express.

Oświadczenie Górnika Zabrze:

- Górnik Zabrze jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że Górnik Zabrze zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań. Sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne. Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione. Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania - oświadczył klub piłkarski.

Jeśli informacje się potwierdzą, to piłkarzowi grozi 10 lat więzienia. Co interesujące, tydzień temu bramkarz zagrał w pierwszym składzie w meczu Pucharu Polski.

Więcej o: