Kibice Wisły Kraków wściekli na kapitana zespołu. Żądają odebrania mu opaski

Kibice Wisły Kraków żądają odebrania opaski kapitańskiej Rafałowi Boguskiemu. - To ja wystawiam skład i ja jestem za niego odpowiedzialny - broni się trener Wisły, Maciej Stolarczyk.

Wisła zarobiła za mało na Carlitosie? Prezes "Białej Gwiazdy" tłumaczy:

Zobacz wideo

Nerwowo w Wiśle Kraków przed derbami miasta z Cracovią. "Biała Gwiazda" w poprzedni weekend przegrała w Płocku z Wisłą 1:2, a w środę została wyeliminowana z Pucharu Polski przez Błękitnych Stargard Szczeciński (1:2). Porażka z drugoligowcem jest nie do zaakceptowania dla fanów krakowskiego zespołu. 

- Postawa zaprezentowana w Stargardzie jest niegodna Wisły nawet jeśli gramy drugim garniturem. Brak zaangażowania zawsze będzie przez nas nie do zaakceptowania, i to że zespół jest przetrzebiony kontuzjami, nie jest dla nas żadnym wytłumaczeniem. Takie mecze po prostu musimy wygrywać! - napisano na profilu grupy "Ultra Wisła".

Kibice Wisły nie chcą Boguskiego

Kibice "Białej Gwiazdy" są wściekli zwłaszcza na Rafała Boguskiego. Uważają, że doświadczony piłkarz zlekceważył ich. Boguski zastępował w Stargardzie Jakuba Błaszczykowskiego w roli kapitana. Po meczu nie podszedł wraz z innymi kolegami do sektora, na którym siedzieli fani Wisły, tylko zszedł do szatni.

- Kapitan to dla nas przywódca, osoba ciesząca się autorytetem i poważaniem w szatni, biorąca za nią odpowiedzialność, ostatnia schodząca z tonącego okrętu. Odwrócenie się na pięcie i pójście do szatni mimo tego, iż każdy, nawet najmłodszy stażem piłkarz podszedł i rozmawiał, jest dla nas zachowaniem niegodnym podania ręki i absolutnym brakiem szacunku do ludzi, którzy jeżdżą całą Polskę, wydając często swoje ostatnie pieniądze by wspierać Białą Gwiazdę - dodano w oświadczeniu. 

Fani Wisły żądają, by Boguskiemu odebrana została opaska kapitańska. - Zawodnik z tak bogatym stażem w klubie powinien czuć się zobowiązany do pewnych zachowań nosząc tę opaskę, nie wyobrażamy sobie, aby kiedykolwiek znów została ona przekazana temu panu. Na to trzeba zasłużyć postawą, a nie ilością występów - podkreślają. 

Trener Wisły komentuje reakcję kibiców

Rafał Boguski gra w Wiśle Kraków od 14 sezonów. W tym czasie zagrał 352 mecze, w których strzelił 63 gole i miał 47 asyst. Kapitanem zespołu jest obecnie Błaszczykowski, ale gdy były zawodnik Borussii Dortmund nie może grać, opaskę przejmuje właśnie Boguski. Tak stało się w środę w Pucharze Polski.

- Tworzymy z kibicami jeden klub. Niektóre rzeczy dzieją pod wpływem emocji. Rezultat w Stargardzie mógł takie wywołać. Powtórzę jednak jeszcze raz: to ja wystawiam skład i ja jestem za niego odpowiedzialny - powiedział trener Wisły, Maciej Stolarczyk.

Derby Krakowa Wisła - Cracovia odbędą się w niedzielę. Początek meczu o 17:30. W ekipie "Białej Gwiazdy" nie zagrają m.in. Jakub Błaszczykowski, Paweł Brożek, David Niepsuj i Maciej Sadlok.

Więcej o: