11-krotny reprezentant Polski podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Paweł Wszołek, który ostatnie trzy lata spędził w Queens Park Rangers, podpisał kontrakt z Legią Warszawa.
Zobacz wideo

Potwierdziły się informacje Konrada Fersztera ze Sport.pl: Paweł Wszołek trafił do Legii Warszawa, z którą podpisał dwuletni kontrakt. Skrzydłowy od końca czerwca pozostawał wolnym zawodnikiem po tym, jak wygasła jego umowa z Queens Park Rangers. Mimo że 11-krotny reprezentant Polski miał niezłą pozycję na rynku transferowym, to nowego klubu latem nie znalazł.

Umowa Wszołka z QPR obowiązywała do 30 czerwca. Klub, w oficjalnym komunikacie, poinformował, że nie zamierza przedłużać kontraktu z 27-letnim skrzydłowym. Zawodnik trafił na Loftus Road w 2016 roku z Hellas Verona – początkowo w ramach wypożyczenia, a w 2017 r. QPR zdecydowało się na transfer definitywny (2 mln euro). 

Wszołek w Legii

Początkowo Wszołek był poza zasięgiem finansowym wicemistrzów Polski, ale ostatecznie zszedł z oczekiwań finansowych i doszedł do porozumienia ze stołecznym klubem.

Dla Wszołka jest to powrót na ligowe boiska po sześciu latach. W 2013 roku skrzydłowy opuszczał Polonię Warszawa i przechodził do włoskiej Sampdorii. Później zawodnik grał w Hellasie, do którego początkowo był wypożyczony, a później klub z Werony zdecydował się na wykupienie go.

W poprzednim sezonie Wszołek rozegrał 44 mecze, w których strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty. 27-latek będzie trzecim skrzydłowym, który trafi do Legii w ostatnim czasie. Latem wicemistrzowie Polski pozyskali Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok oraz Brazylijczyka, Luquinhasa.

Więcej o: