Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk

Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk. Nowa umowa trenera będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Piotr Stokowiec objął Lechię Gdańsk w marcu 2018 roku. I już w kolejnym sezonie doprowadził Lechię do trzeciego miejsca w ekstraklasie i zdobył z nią Puchar Polski.  a minionego lata wygrał także Superpuchar kraju. Jego kontrakt obowiązywał do końca obecnego sezonu, ale został przedłużony o dwa lata.

- Przyszedłem do zespołu ze sztabem w trudnym momencie i muszę przyznać, że nie przepuszczałem, że aż w tak trudnym. Udało nam się jednak z tego wyjść, a teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Cieszę się, że mogę kontynuować ten projekt, bo współpraca na każdym polu wygląda bardzo dobrze. Wspólnie chcemy rozwijać drużynę, odbudować markę Lechii oraz wprowadzać do zespołu młodych zawodników, aby mogli odejść do lepszych klubów, a tym samym przynieśli sławę klubowi i miastu. To co wykonujemy na co dzień jest dobrze odbierane, ale nie zamierzam składać żadnych deklaracji wynikowych. Planuję skoncentrować się na pracy, bo ona zawsze się obroni - oświadczył Stokowiec na czwartkowej konferencji prasowej.

Zobacz wideo

47-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził Polonię Warszawa, Jagiellonię Białystok i Zagłębie Lubin. W sezonie 2019/20 Lechia rozegrała osiem meczów i ma 13 punktów, czyli o cztery mniej niż Pogoń Szczecin, która jest liderem.

Więcej o: