Trener Wisły Płock wskazał klucz do zwycięstwa przeciwko Legii Warszawa. "Dorzucili z nawiązką"

- Tych siedmiu kilometrów, których zabrakło przeciwko Zagłębiu Lubin, tutaj zawodnicy dorzucili z nawiązką - powiedział na konferencji prasowej trener Wisły Płock Radosław Sobolewski, który był niezwykle zadowolony ze zwycięstwa nad Legią Warszawa.
Zobacz wideo

Wisła Płock pokonała Legię Warszawa 1:0 w zaległym meczu ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski nie wykorzystali szansy awansu na pozycję lidera ligi.

Była 40. minuta meczu w Płocku, gdy do rzutu wolnego ze znaczącej odległości podszedł Dominik Furman. Kapitan Wisły Płock zdecydował się na mocne uderzenie, które niespodziewanie sprawiło mnóstwo problemów Radosławowi Majeckiemu. Bramkarz Legii odbił piłkę przed siebie, a z bliska do siatki wbił ją Grzegorz Kuświk. - Tak naprawdę, w środku, tak w głębi, liczyłem na taką reakcję po porażce z Zagłębiem Lubin. To jest ta reakcja, jaką wymagałem od prawdziwych mężczyzn, od prawdziwych piłkarzy - powiedział na konferencji prasowej nowy trener Wisły Płock - Radosław Sobolewski.

- To chyba była nasza najlepsza pierwsza połowa odkąd tutaj jestem. Bardzo podobało mi się wyjście ze średniego ustawienia do wysokiego pressingu. Trzeba wziąć też pod uwagę, że praca w taki sposób kosztuje bardzo dużo sił - dodał szkoleniowiec.

W sobotę Wisła Płock zagra u siebie z Wisłą Kraków, a dla Sobolewskiego będzie to szczególny mecz, bo jeszcze niedawno był asystentem Macieja Stolarczyka, ale 1 sierpnia rozpoczął samodzielną pracę. 

Więcej o: