Mistrzowie Polski przegrali z Cracovią. Piękny gol 17-latka [WIDEO]

Cracovia ograła 2:0 Piasta Gliwice i została wiceliderem Ekstraklasy. Mistrzowie Polski rozegrali niemal cały mecz w osłabieniu, po tym jak z boiska wyleciał Bartosz Rymaniak.

Była dopiero 11. minuta poniedziałkowego spotkania, gdy Oleksiy Dytyatev został brutalnie kopnięty korkiem w twarz przez Bartosza Rymaniaka. Piłkarz Piasta został ukarany czerwoną kartką, a gra mistrzów Polski kompletnie się wtedy posypała. W dodatku, pod koniec pierwszej połowy Tomas Huk tak niefortunnie interweniował, że wybijając piłkę wślizgiem skierował ją do własnej bramki.

Tuż po zmianie stron było już 2:0 dla Cracovii, gdy Mateusz Wdowiak dośrodkował w pole karne, a 17-letni Michał Rakoczy ładnym strzałem głową pokonał bramkarza. Rakoczy urodził się w 2002 roku i najczęściej występuje na pozycji ofensywnego pomocnika.

Później wynik się już nie zmienił. Cracovia po ośmiu meczach ma 16 punktów i została wiceliderem ligi (prowadzi Pogoń Szczecin, która ma "oczko" więcej). Piast jest dopiero dziewiąty (11 pkt.).