Zagłębie Lubin dogadało się z nowym trenerem! Prezes został odwołany

Mateusz Dróżdż został odwołany z funkcji prezesa Zagłębia Lubin - informuje "Przegląd Sportowy". Gazeta jednocześnie dodaje, że nowym trenerem "Miedziowych" został Martin Sevela.
Zobacz wideo

Chaos i zamieszanie w Zagłębiu Lubin dobiegły końca. Według informacji "Przeglądu Sportowego", nowym trenerem "Miedziowych" zostanie Martin Sevela, który ostatnio prowadził Slovan Bratysława i wygrał z nim ligę słowacką bez żadnej porażki w całym sezonie. Z klubem pożegna się jednak prezes Mateusz Dróżdż, który wcześniej podjął decyzję o zwolnieniu Bena van Daela i forsował kandydaturę Seveli. Jego relacje z Radą Nadzorczą klubu, która wcześniej nie chciała zatrudnić 43-letniego Słowaka, od dawna były bardzo napięte.

Ostatnio niepewna była także przyszłość Michała Żewłakowa, dyrektora sportowego Zagłębia. Zdaniem "PS", on jednak na stanowisku pozostanie. Nie wiadomo, czy tak samo będzie z Jarosławem Gambalem, koordynatorem pionu sportowego. Wiadomo jednak, że za złą pracę pionu sportowego winą obarczono już Dróżdża.

Zagłębie Lubin rozgromiło Wisłę Płock

Zagłębie po odejściu van Daela zajmowało 14. miejsce w tabeli. W pierwszym meczu po jego zwolnieniu zagrało jednak znakomicie, gromiąc Wisłę Płock aż 5:0. Obecnie "Miedziowi" zajmują 11. pozycję w lidze.

Więcej o: