Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków zostanie wypchnięta ze "swojego" stadionu? Obawy jednego z "ratowników" klubu

"W związku z ogłoszonym przez Urzędników Miejskich podczas obrad Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa w dniu 10.09.2019 planem inwestycji na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, wyrażamy głębokie zaniepokojenie brakiem jakichkolwiek konsultacji ww. planu z głównymi użytkownikami stadionu - Klubem Wisła Kraków SA i reprezentowaną przez niego społecznością kibicowską" - czytamy w oficjalnym komunikacie krakowskiego klubu.
Zobacz wideo

123 tysiące złotych - tyle za każdy mecz rozgrywany na stadionie przy ulicy Reymonta Wisła Kraków musi zapłacić miastu. Obiekt, który wciąż pozostaje niedokończony, staje się coraz większym problemem na linii klub - ratusz.

Co więcej, po ostatnim posiedzeniu Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa, gdzie został przedstawiony plan inwestycji, dotyczący przebudowy stadionu i zagospodarowania jego znacznej części na przestrzeń biurową, ponownie zaistniało ryzyko, że Wisła będzie musiała się wynieść ze "swojego" stadionu. Już przed rozpoczęciem obecnego sezonu istniało ryzyko, że dojdzie do takiej sytuacji. Wobec braku porozumienia z miastem co do wynajmu obiektu, "Biała Gwiazda" była bliska gry w Gliwicach lub Sosnowcu.

Wisła zostanie "wypchnięta" ze stadionu?

Teraz przedstawiciele Wisły są mocno zaniepokojeni faktem, że planowane na stadionie prace, w żaden sposób nie były konsultowane z klubem. W związku z tym krakowianie wydali komunikat. "Wsłuchując się w wypowiedzi Radnych rządzącej @krakow_pl koalicji i analizując plany Urzędników dot. stadionu nie da się wykluczyć, że docelowo @WislaKrakowSA zostanie wypchnięta z R22. Klub zrobi wszystko co możliwe, aby tak się nie stało, ale decyzje nie należą niestety do nas" - napisał na Twitterze (pisownia oryginalna - red.) Tomasz Jażdżyński, czyli jeden z biznesmenów, który pożyczką uratował istnienie klubu.

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia Wisły Kraków:

"W związku z ogłoszonym przez Urzędników Miejskich podczas obrad Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa w dniu 10.09.2019 planem inwestycji na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, wyrażamy głębokie zaniepokojenie brakiem jakichkolwiek konsultacji ww. planu z głównymi użytkownikami stadionu - Klubem Wisła Kraków SA i reprezentowaną przez niego społecznością kibicowską.

Z przekazów medialnych wnosimy, iż planowane inwestycje nie obejmują żadnych nowych i potrzebnych funkcji sportowych i rozrywkowych, a obiekt ma spełniać przede wszystkim funkcje biurowe. Również sposób zagospodarowania otocznia stadionu w scenariuszu prezentowanym podczas obrad Komisji i w mediach budzi nasze obawy. Budowa wielopoziomowych parkingów naziemnych wykluczy powstanie infrastruktury sportowej i rozrywkowej, mogącej pozytywnie wpłynąć na rentowność oraz funkcje społeczne (szkolenie młodzieży) całego kompleksu. Takie podejście uniemożliwi w przyszłości przecięcie funkcji operatora przez Wisła Kraków SA i drastycznie ograniczy możliwości rozwoju naszego Klubu, pogłębiając istniejący brak symetrii w traktowaniu analogicznych podmiotów na terenie Gminy Kraków.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że kilka miesięcy temu (pismo z dnia 25 kwietnia 2019) składaliśmy na Pańskie (prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego - przyp. red.) ręce prepozycje konkretnych inwestycji na Stadionie, których realizacja, wraz z pozyskaniem praw autorskich do projektu i ostatecznym zakończeniem inwestycji, pozwoli Klubowi Wisła Kraków SA zostać operatorem Stadionu, które to stanowisko podtrzymujemy. Tym samym uprzejmie zwracamy uwagę, iż prezentowana przez jednego z Urzędników teza, jakoby Wisła Kraków SA nigdy nie wyraziła intencji objęcia funkcji operatora Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana nie jest prawdziwa".

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (44)
Wisła Kraków zostanie wypchnięta ze "swojego" stadionu? Obawy jednego z "ratowników" klubu
Zaloguj się
 • troque

  Oceniono 24 razy 12

  Zabierają im magazyn maczet i hurtownię prochów?

 • rozganiacz_na_cztery_wiatry

  Oceniono 14 razy 8

  wysiedlić, zaorać, zasadzić rabarbar .. i po temacie ...

 • acer0

  Oceniono 11 razy 7

  To miasto jest właścicielem a nie Wisłam a staduin należy dokończyć prace budoiech wykupi stadion od miasta i bedzie po problemiewlane by stadiom nie popadł w ruinę. A Wisła jak taka mądra to niech wybuduje swój stadion albo wykupi stadion od miasta i bedzie po problemie, Najlepiej mądrzyć się nie na swoim. Błaszczykowski poproś wujka by wybudował wam stadion.

 • 1group

  Oceniono 12 razy 4

  Mają długi wobec miasta i mają czelność upominać się o konsultacje? Teraz wiedzą co miasto planuje a wcześniej nie wiedzieli,że klub jest fatalnie zarządzany,rządzą de facto kibole i handlarze narkotyków.Jakoś to im nie przeszkadzało,nic nie widzieli i nie słyszeli. Całą wierchuszkę klubu należałoby oddać w ręce niezależnego prokuratora.

 • pawel.ccc

  Oceniono 14 razy 4

  Właściciele Wisły Kraków zapominają, że to oni zalegają z opłatami za stadion a nie Urząd miasta i jak klub będzie podskakiwał, to Prezydent Krakowa może w każdej chwili złożyć wniosek o upadłość spółki akcyjnej Wisła Kraków zw względu na niespłacanie długów. Jedno posiedzenie sądu i Wisły nie ma i nawet Boniek i jego ferajna nie pomogą. Jeden prawomocny wyrok i Wisła zaczyna od B-klasy jako nowy podmiot gospodarczy.
  A tak na marginesie... co się stało z 750 tysiącami euro od Legii za Carlitosa ? Wyparowały ? To może jakiś prokurator spoza miasta Krakowa sprawdzi co się z nimi stało ?

 • marek_p1846

  Oceniono 4 razy 2

  Nie konsultują z kibolami? A to łajzy!

 • gunston

  Oceniono 3 razy 1

  Gdy dwie strony konfliktu rozmawiają ze sobą za pomocą prasy to zwykle nie wróży, że osiągną sensowne porozumienie. Roszczenia miasta aczkolwiek uprawnione mogą pociągnąć za sobą lawinę, dłużników Wisły bowiem nie brakuje. Cały wysiłek ratowania klubu pójdzie na marne.
  Zagospodarowywanie stadionu przy R22 na przestrzeń biurową to jednak jakieś kompletne szaleństwo. Zoo na Zwierzyńcu też zlikwidują?

 • kamila3345

  Oceniono 1 raz 1

  Baza treningowa może być gdzie indziej, Real Madryt też nie ma bazy na Santiago i im to nie przeszkadza. Stadion się niedługo rozsypie, a z czegoś trzeba go robić. Koncerty, lodowisko ala Zimowy Narodowy, wystawy, konwencje itd pozwolą zapełnić kasę ale klient musi mieć parking.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX