Carlitos wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na odejście z Legii Warszawa

- Czasami nadchodzi moment, w którym ostatecznie decydujesz się na zmianę klubu i tak było teraz - powiedział Carlitos, tłumacząc swoją decyzję o odejściu z Legii Warszawa.
Zobacz wideo

Carlitos nie znalazł uznania w oczach Aleksandara Vukovicia, trenera Legii Warszawa, dlatego też klub zdecydował się go sprzedać. Hiszpan przeszedł do Al-Wahdy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nieoficjalnie mówi się, że Carlitos kosztował "tylko" 1,8 mln euro, a nie 3 mln euro - jak spekulowano wcześniej. Dodatkowo część pieniędzy dostanie Wisła Kraków, czyli poprzedni klub Hiszpana - to 30 procent z nadwyżki od 450 tys.

Carlitos dziękuje działaczom i tłumaczy przyczyny odejścia z Legii Warszawa

- Al Wahda mocno walczyła o dokonanie tego transferu. Działacze włożyli mnóstwo energii w sfinalizowanie moich przenosin. To również wpłynęło na moją ostateczną decyzję, choć nie był to dobry moment na jej podejmowanie. Czasami nadchodzi moment, w którym ostatecznie decydujesz się na zmianę klubu i tak było teraz - powiedział Carlitos na pierwszej konferencji prasowej w nowym klubie, cytowany przez Legia.net. Podziękował działaczom za "wykonanie dużej pracy, by transfer doszedł do skutku".

Łącznie Hiszpan rozegrał w barwach Legii 53 mecze. Zdobył 21 bramek, zaliczył także siedem asyst. W obecnym sezonie Carlitos wystąpił w ośmiu spotkaniach, w których strzelił dwa gole, spędzając na boisku raptem 419 minut.

Więcej o: