Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marzena S. zatrzymana. Sprawa dotyczy wyprowadzania pieniędzy z Wisły Kraków

Marzena S., była prezes Wisły Kraków została zatrzymana. Sprawa dotyczy wyprowadzania pieniędzy z kasy klubu - poinformowały RMF FM oraz Szymon Jadczak, dziennikarz śledczy TVN24.

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z wyprowadzaniem pieniędzy z Wisły Kraków. Zatrzymania przeprowadzono na zlecenie prokuratury regionalnej w Poznaniu. Wśród zatrzymanych jest była prezes klubu Marzena S. - poinformował we wtorek po południu RMF FM. Potwierdził to także Szymon Jadczak. Dziennikarz śledczy TVN24, autor głośnego reportażu o powiązaniach władz Wisły z pseudokibicami "Piłka nożna i gangsterzy"

40 mln zł długów Wisły

Przypomnijmy, że S. zrezygnowała z funkcji prezesa Wisły Kraków w grudniu, gdy klub mieli przejąć Ly Vanna i Mats Hartling. Ta transakcja ostatecznie nie doszła do skutku, jednak S. nie wróciła już do klubu. Obecnie na Reymonta jest kojarzona ze wszystkim, co złe. Z tym, że to właśnie jej nieudolne rządy doprowadziły klub na skraj bankructwa.

Ponad 40 mln złotych - w styczniu podczas konferencji prasowej ujawniono, że tyle wynosi dług Wisły. Członek zarządu TS Wisła Łukasz Kwaśniewski wyliczał: - Dług klubu na styczeń, czyli zobowiązania zewnętrzne to 24 mln złotych. W tym 12 mln przeterminowanych zobowiązań, które dobrze byłoby mieć na już. Cesje w tym momencie to około 16,5 mln złotych. Wchodzą w nie m.in. pieniądze, które będą iść na zadłużenie stadionu do miasta Krakowa (ok 3,5 mln), sprawa z UFA i cesja do Telefoniki.

Do tego doszło 1,2 mln wydawane na wynagrodzenie. Oraz 910 tys. złotych, które w 2018 roku pobrał poprzedni zarząd. Czyli w głównej mierze właśnie S., czyli była pani prezes oraz Damian D, były wiceprezes.

Wisła powoli wychodzi na prostą

Przez ostanie pół roku udało się zmniejszyć dług Wisły o ponad 5 mln zł. A przyczynili się do tego w największym stopniu Jarosław Królewski, Tomasz Jażdzyński i Jakub Błaszczykowski. To oni w połowie stycznia pożyczyli Wiśle 4 mln złotych. Dzięki tej pożyczce udało się spłacić wszystkie zaległości wobec piłkarzy. Kolejne 4 mln klub zarobił dzięki emisji akcji, które kibice kupili w ekspresowym tempie - w niespełna dobę od wystartowania emisji.

- Finansowo nadal jesteśmy w bardzo trudnym położeniu. Bo jeśli dzisiaj miasto Kraków i inni wierzyciele zażądaliby natychmiastowej egzekucji długów, klub by nie przetrwał - mówił w rozmowie ze Sport.pl Piotr Obidziński, który na początku lipca został p.o. prezesa Wisły.

Więcej o:
Komentarze (55)
Marzena S. zatrzymana! Sprawa dotyczy wyprowadzania pieniędzy z Wisły Kraków!
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 21 razy 19

  Ly Vanna potwierdził na twitterze, ze wpłacił kasę na poręczenie.
  Pieniądze będą na koncie lada dzień.

 • rabbitt

  Oceniono 19 razy 13

  Ale się porobiło,na GW więcej ogłoszeń pornograficznych niż rzetelnego dziennikarstwa !

 • beku72

  Oceniono 15 razy 13

  No szkoda mi tej pani a chciała tylko zarobić teraz zostaną jej tylko ogłoszenia
  "Szukam miłego i kulturalnego faceta na..." - choć kariery jej nie wróżę .

 • fletniapana

  Oceniono 20 razy 12

  a może by tak oskarżyć gazetę o czerpanie korzyści z nierządu? bo jak inaczej wytłumaczyć tolerowanie tych wszystkich "Szukam miłego i kulturalnego faceta";

  gdyby sprawa dotyczyła Żydów potrafiliby zablokować w moment

 • astachanowicz

  Oceniono 13 razy 9

  Pozdrowienia dla Vanna Ly (i jego brata - Bruce'a Lee) - dzięki wam mogłem się trochę pośmiać. To był hit.

 • rabbitt

  Oceniono 13 razy 9

  Uratuje ją jeszcze członkostwo w PiSSIe i taca dla grzyba oraz wpłata na Caritas,następnie Budyń ułaskawi !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX