Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niecodzienna sytuacja w IV lidze. Bilety na derby Krakowa droższe niż w ekstraklasie

Wisła Kraków rozpoczęła sprzedaż biletów na niedzielne derby rezerw. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że krakowski klub sprzedaje wejściówki po 40 i 50 złotych, a mówimy o rozgrywkach IV ligi. Wydaje się, że zadziałało tu prawo popytu i podaży, bo Biała Gwiazda może sprzedać tylko 999 miejsc.
Zobacz wideo

W najbliższą niedzielę 15 września Wisła II Kraków zagra derbowy pojedynek z Cracovią II Kraków w IV lidzie, czyli na piątym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. Okazuje się, że mecz zostanie rozegrany nie w Myślenicach, gdzie rezerwy Wisły grają na co dzień, ale na stadionie Wisły w Krakowie. 

W Krakowie zadziała ekonomia?

Mecz nie będzie jednak organizowany w ramach imprezy masowej, dlatego może na niego wejść zaledwie 999 osób. Wisła Kraków postanowiła więc wykorzystać bardzo duże zainteresowanie derbami w Ekstraklasie, bo na mecz, który zostanie rozegrany pod koniec września już teraz sprzedano ok. 25 tysięcy biletów i bilety na derby rezerw kosztują aż 40 i 50 złotych, czy mniej więcej tyle, co na mecze Wisły w  ekstraklasie i więcej niż na bilety np. mistrza Polski Piasta Gliwice (najtańsze od 30 zł). Wielu kibiców odwiedza ostatnio kasy krakowskiego klubu, dlatego dużo łatwiej będzie sprzedać także bilety na mecz drugich zespołów. 

Piłkarze z pierwszej drużyny zagrają w rezerwach

Pierwsza drużyna Wisły zagra swój mecz 14 września w sobotę, dlatego w niedzielnych derbach wystawi zapewne wielu piłkarzy z pierwszej drużyny. W nieco gorszej sytuacji jest za to Cracovia, która mecz w Ekstraklasie zagra dopiero w poniedziałek. 

Nie da się ukryć, że cena biletów za piąty poziom rozgrywkowy jest niezwykle wysoka, z drugiej strony krakowianie spodziewają się wielkiego popytu. Jeśli Wisła sprzeda 999 biletów zarobi około 50 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że klub będzie musiał zapłacić za wynajem obiektu, za który w Ekstraklasie płaci 123 tysiące za jeden mecz. Teraz koszt wynajmu będzie zdecydowanie niższy. W poprzednim sezonie Garbarnia Kraków wynajmowała od miasta stadion Wisły  na mecze 1. ligi i płaciła 16 tysięcy złotych za trybunę o pojemności 4 tysięcy miejsc. Analogicznie można przyjąć, że wynajem powinien kosztować Wisłę około 4 tysięcy złotych, choć są to tylko domysły.