Francuzi tłumaczą, dlaczego upadł transfer Rafała Kurzawy. Zrzucają winę na Górnik Zabrze

Rafał Kurzawa był w ostatnim dniu letniego okna transferowego o krok od wypożyczenia z Amiens do Górnika Zabrze. Francuzi twierdzą, że transfer upadł z winy polskiego klubu.
Zobacz wideo

Rafał Kurzawa od czerwca zeszłego roku jest piłkarzem Amiens. Nie mógł jednak liczyć na występy we Francji, dlatego ostatnie kilka miesięcy spędził na wypożyczeniu w duńskim Midtjylland. Sezon 2019/2020 także chciał rozegrać na wypożyczeniu, wracając do Górnika Zabrze. Transferu tego nie udało się jednak przeprowadzić i zawodnik będzie musiał spędzić najbliższe pół roku w rezerwach Amiens. 

W poniedziałek - ostatnim dniu letniego okna transferowego - Kurzawa przeszedł testy medyczne w Zabrzu i rozpoczął negocjacje z Górnikiem. Gdy udało się ustalić wszystkie szczegóły, czekano na dokumenty, jakie miał przesłać francuski klub. Te zostały wysłane za późno i były reprezentant Polski nie zdążył zmienić klubu. 

Amiens twierdzi, że chciało wypożyczyć Rafała Kurzawę do Górnika

Francuzi twierdzą, że zabrzanie zbyt długo negocjowanie z samym zawodnikiem i dlatego nie udało się przeprowadzić transferu. - Skontaktowano się z nami późno w poniedziałek - powiedział prezes Amiens SC, John Williams. I dodał: Natychmiast zgodziliśmy się na wypożyczenie, ale przeciągnęły się negocjacje klubu z piłkarzem.

Więcej o: