Kolejny trener w ekstraklasie stracił pracę! Jacek Magiera mógł zająć jego miejsce. Wybrał kadrę

Ben van Dael nie jest już trenerem Zagłębia Lubin. Holenderski szkoleniowiec został zwolniony po sobotniej porażce "Miedziowych" z Wislą Kraków (2:4). Jego miejsce mógł zająć Jacek Magiera, ale wybrał pracę w reprezentacji U-20.

Lech powalczy o mistrzostwo Polski?

Zobacz wideo

Kolejny trener ekstraklasy zwolniony! Tym razem padło na Bena van Daela, który do soboty pracował w Zagłębiu Lubin. Prowadzony przez niego zespół przegrał w Krakowie z Wisłą 2:4 i Holender stracił stanowisko. Była to trzecia porażka z rzędu Zagłębia w lidze (wcześniej z Piastem Gliwice 0:3 i Legią Warszawa 0:1). Zespół z Lubina zajmuje po siedmiu kolejkach ekstraklasy dopiero 13. miejsce. 

Zagłębie Lubin chciało Jacka Magierę za van Daela

Nowym trenerem drużyny ma być na razie asystent van Daela, Paweł Karmelita. To jednak tylko rozwiązanie tymczasowe. Działacze lubińskiego klubu szukają już nowego szkoleniowca. Jak informuje "Przegląd Sportowy", Zagłębie było zainteresowane zatrudnieniem Jacka Magiery, ale ten miał kilka dni temu odmówić, bo przygotowuje się do pracy z nową reprezentacją u-20.

Ben van Dael trenował Zagłębie od października zeszłego roku. Zastąpił wówczas Mariusza Lewandowskiego. Holender miał prowadzić zespół tylko do końca 2018 roku, bo docelowo miał być szefem szkolenia lubińskiej akademii. W grudniu podjęto jednak decyzję, że poprowadzi drużynę do końca rozgrywek 2018/2019 (Zagłębie zajęło ostatecznie 5. miejsce w lidze). W maju 54-letni trener przedłużył kontrakt z "Miedziowymi" o rok.

W ten sam weekend pracę w Koronie Kielce stracił także Gino Lettieri. Włoch był najdłużej pracującym trenerem w ekstraklasie, prowadził ekipę od ponad 800 dni.

Więcej o: