Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Legii Warszawa jest jednym z podejrzanych ws. ustawienia meczu. Będzie zeznawał

Piłkarz Legii Warszawa Ivan Obradović wkrótce będzie musiał zeznawać w sprawie ustawionego meczu między Levante a Realem Saragossa z 2011 roku. Piłkarz jest jednym z 41 podejrzanych, choć rok temu LaLiga poinformowała, że Obradović nie brał bezpośredniego udziału w ustawianiu meczu.
Zobacz wideo

Tematem procesu, który rusza 3 września ma być mecz między Levante, a Realem Saragossa (1:2) z 2011 roku. Wówczas Obradović był zawodnikiem drużyny z Saragossy. Jego klub w niezwykłych okolicznościach pokonał Levante w ostatniej kolejce sezonu i utrzymał się w lidze. Po latach okazało się, że Levante za porażkę w tym meczu miało dostać około miliona euro. Otrzymanie pieniędzy potwierdziło 11 osób, w tym dziewięciu piłkarzy. Zgodnie z zeznaniami, dwa dni przed meczem pieniądze zostały oddane prezesowi Saragossy Agapito Iglesiasowi, a ten przekazał je piłkarzom Levante. 

Pierwsze informacje w tej sprawie pojawiły się już w 2014 roku, gdy Gabi miał się przyznać do kupienia meczu przez zespół z Saragossy. Od 3 września rozpocznie się jednak proces, a w sądzie ma zeznawać aż 41 osób, w tym 36 piłkarzy.

Ivan Obradović latem trafił do Legii Warszawa

Ivan Obradović, który jest obecnie piłkarzem Legii Warszawa, grał w Realu w latach 2009-2013, ale w omawianym spotkaniu z Levante nie brał czynnego udziału, bo był jedynie rezerwowym. Warto dodać, że od 2010 w Hiszpanii zaostrzono kary za udział przy ustawianiu meczów. Grożą za to cztery lata więzienia i sześć lat dyskwalifikacji.

Lista podejrzanych:

Real SaragossaAgapito Iglesias (prezes), Javier Porquera, Paco Checa (dyrektorzy), Javier Aguirre (trener), Antonio Prieto (dyrektor sportowy), a także piłkarze: Lanzaro, Doblas, Paulo da Silva, Javier Paredes, Jorge López, Gabi, Braulio Nóbrega, Leo Ponzio, Diogo, Ander Herrera, Ivan Obradovic,  Ángel Lafita, Ikechukwu Uche, Leo Franco, Adam Pinter, Jiri Jarosik, Nicolás Bertolo i Said Boutahar.

Levante: Gustavo Munúa, Héctor Rodas, Miguel Pallardó, Rubén Suárez, Xavi Torres, Rafael Jordá, , Wellington Alves, Jefferson Montero, David Cerrajería, Christian Stuani, Miguel Robusté, Javi Venta, Manuel Reina, Felipe Caicedo,  Sergio Ballesteros, Vicente Iborra, Xisco Muñoz, Juanfran García. 

Więcej o: