Lechia Gdańsk straci największą gwiazdę? Hiszpanie zainteresowani transferem skrzydłowego

Jak donosi "Dziennik Bałtycki" skrzydłowy Lechii Gdańsk Lukas Haraslin znalazł się na liście jednego z klubów hiszpańskiej La Ligi. Rozmowy między stronami toczą się już podobno od kilkunastu dni. Na przeszkodzie transferu może jednak stanąć kwota, jakiej za słowackiego skrzydłowego żądają władze "Biało-Zielonych".

Lukas Haraslin niemal w każdym okienku transferowym jest łączony z zagranicznym transferem. Skrzydłowym Lechii Gdańsk interesowały się w przeszłości: FCO Dijon, Galatasaray czy Bologna. Przenosiny do Włoch były już na ostatniej prostej, jednak negocjacje zarzucono po tym, jak 23-latek nabawił się kontuzji stopy. 

Piotr Stokowiec, trener Lechii: Polskiej piłki nie stać na finezję [Wilkowicz Sam na Sam]

Zobacz wideo

Lukas Haraslin na celowniku Mallorki. Lechia Gdańsk stawia twarde warunki

Według informacji "Dziennika Bałtyckiego" Haraslin wciąż wzbudza zainteresowanie klubów z czołowych europejskich lig. Po Słowaka miał zgłosić się niedawno beniaminek La Ligi - RCD Mallorca. Rozmowy między klubami toczą się już podobno od dwóch tygodni. Przypomnijmy, że w lipcu 2019 na hiszpańską wyspę przeniósł się obrońca Piasta Gliwice - Aleksandar Sedlar. 

Gdański klub nie zamierza jednak łatwo pozbywać się swojej gwiazdy. "Dziennik Bałtycki" sugeruje, że tegoroczny zdobywca Pucharu Pucharu nie sprzeda Haraslina za mniej niż 3 miliony euro. Warto nadmienić, że kilka tygodni temu zawodnik przedłużył kontrakt z "Biało-Zielonymi" do czerwca 2021 r.

 

W sezonie 2018/2019 Haraslin rozegrał dla Lechii 38 spotkań, w których strzelił 5 goli i zanotował 8 asyst. Skrzydłowy trafił do Gdańska z Parmy w lipcu 2015 r. 

Więcej o: