Wysokie zwycięstwo Górnika Zabrze. Trzecia porażka z rzędu Korony Kielce

Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce 3:0 (2:0) w meczu 6. kolejki ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu zabrzanie awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Czy Lech Poznań może wygrać ligę?

Górnik bardzo dobrze wszedł w to spotkaniu. Atakował i w 24. minucie dopiął swego - Kamil Zapolnik strzelił gola na 1:0 dla gospodarzy. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć na straconą bramkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy zabrzanie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gola dla nich strzelił Jesus Jimenez.

Górnik Zabrze coraz wyżej w tabeli

W drugiej połowie Korona miała swoje sytuacje, ale brakowało jej dokładności pod bramką Martina Chudego. Wynik meczu ustalił Igor Angulo w 90. minucie meczu. Hiszpan wykorzystał rzut karny. Gospodarze po tym zwycięstwie awansowali na 6. miejsce w tabeli ekstraklasy. Goście zanotowali trzecią porażkę z rzędu i są na 13. pozycji.