Oficjalnie: nowy obrońca Piasta Gliwice. Ma zastąpić Jakuba Czerwińskiego

Piast Gliwice oficjalnie potwierdził pozyskanie Piotra Malarczyka. Obrońca dołączył do drużyny mistrza Polski na zasadzie wolnego transferu. W minionym sezonie 28-latek był zawodnikiem Korony Kielce.

Kilka dni temu Piotr Malarczyk rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Koroną Kielce. Doświadczony obrońca nie pozostawał długo bez klubu, bowiem w czwartek, 22 sierpnia, podpisał 2-letni kontrakt (z możliwością przedłużenia o kolejny rok) z Piastem Gliwice

Piast Gliwice nie przypomina drużyny z poprzedniego sezonu

Zobacz wideo

- Ostatnie dni były dynamiczne, ale bardzo się cieszę, że wszystko skończyło się podpisaniem kontraktu z mistrzem Polski. Wcześniej zadzwonił do mnie Trener Waldemar Fornalik i powiedział, że chce mnie w swojej drużynie. Odczułem, że klubowi na mnie zależy i myślę, że to było kluczowe - powiedział Piotr Malarczyk po podpisaniu kontraktu z aktualnym mistrzem Polski (za piast-gliwice.eu).

Piotr Malarczyk zawodnikiem Piasta Gliwice. Obrońca podpisał z mistrzem Polski 2-letni kontrakt 

Na początku sezonu Piast musi zmagać się z poważnymi brakami w defensywnie. Nie dość, że kilka tygodni temu "Piastunki" straciły Aleksandara Sedlara (trafił do Mallorki), to kilka dni temu poważnej kontuzji nabawił się Jakub Czerwiński. Malarczyk ma być lekarstwem na te problemy: - Patrzymy na ten transfer z optymizmem. Piotr to doświadczony zawodnik, który w naszej lidze rozegrał prawie 200 spotkań. Jest solidnym obrońcą, który dobrze czuje się w powietrzu i jest groźny przy stałych fragmentach gry. Wierzymy, że szybko zaprezentuje swoje walory i nam pomoże, szczególnie po sytuacji, w której straciliśmy Jakuba Czerwińskiego - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

 

Malarczyk to wychowanek Korony Kielce, w barwach której rozegrał łącznie 155 meczów (w latach 2009-2015 i 2018-2019). W przeszłości defensor był występował też w: Ipswich Town, Southend United i Cracovii

Więcej o: