Niespodzianka! Beniaminek ekstraklasy wygrywa z Lechią Gdańsk!

Raków Częstochowa pokonał niespodziewanie Lechią Gdańsk 2:1 (1:0) w meczu 5. kolejki ekstraklasy. Lechia po tej porażce jest dopiero 10. w tabeli.

Czy Raków Częstochowa i ŁKS Łódź przeniosą efektowny styl z 1. ligi do ekstraklasy?

Lechia Gdańsk znów straciła punkty! Tydzień temu gdańszczanie tylko zremisowali u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1. Teraz przegrali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Gospodarze, którzy mecze domowe sezonu 2019/2020 ekstraklasy rozgrywają w Bełchatowie, wyszli na prowadzenie w 41. minucie. Wówczas to Felicio Brown Forbes pokonał Dusana Kuciaka. Lechia prowadzona przez Piotra Stokowca nie potrafiła odpowiednio zareagować i po 45 minutach przegrywała 0:1.

Lechia dopiero 10. w tabeli

W drugiej części gry Raków znów zaskoczył gości z Gdańska. W 51. minucie Igor Sapała podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Gości stać było tylko na bramkę z rzutu karnego w 90. minucie. "Jedenastkę" wykorzystał Artur Sobiech.

Po tej porażce Lechia jest dopiero 10. w tabeli. Podopieczni Marka Papszuna są lokatę niżej.