Łukasz Trałka znalazł nowy klub. Były kapitan Lecha zagra w I lidze

Łukasz Trałka, były kapitan Lecha Poznań znalazł nowy klub. Doświadczony pomocnik podpisał kontrakt z lokalnym rywalem "Kolejorza" - Wartą.
Zobacz wideo

– W tym oknie transferowym myślałem o wyjeździe za granicę, ale od początku zakładałem, że musiałaby to być propozycja na tyle dobra, żebym zdecydował się zostawić rodzinę na rok i wyjechać. Pojawiały się oferty, ale to nie było to, czego oczekiwałem - powiedział Łukasz Trałka po podpisaniu kontraktu z nowym klubem. 35-letni pomocnik w czwartek został piłkarzem Warty Poznań.

Wybór dla rodziny

W rozmowie z oficjalną stroną internetową Warty, Trałka przyznał, że przy wyborze nowego klubu kierował się głównie względami osobistymi. - Miałem kilka ofert z klubów ekstraklasy, I i II ligi. Kiedy pojawiła się propozycja z Warty Poznań, uznałem, że to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie. Będę mógł jeszcze pograć w piłkę, a jednocześnie zostać z rodziną. Mój syn chodzi tu do szkoły, niedawno urodził mi się drugi. Jestem szczęśliwy, że nadal będę w Poznaniu. Zagram dla Warty i z bliska będę mógł śledzić losy Lecha - przyznał doświadczony zawodnik.

Trałka do Warty dołączy na zasadzie wolnego transferu. W lipcu wygasła bowiem jego umowa z Lechem, w którym występował od 2012 roku. Przez siedem lat w barwach "Kolejorza" rozegrał 274 spotkania, w których strzelił 17 goli i zaliczył 15 asyst. Przez wiele lat był kapitanem lechitów.

Więcej o: