Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekspert zdumiony wypowiedzią Vukovicia. "Jeden z najgorszych przekazów. Jakby robił Legii łaskę"

Aleksandar Vuković broni swoich piłkarzy, chociaż styl ich gry pozostawia wiele do życzenia. W ostrych słowach wypowiada się także Michał Probierz, twierdząc, że "jeśli ktoś oczekuje stylu, niech kupi sobie "Twój Styl", czyli kolorowy magazyn". Na temat tych dwóch szkoleniowców wypowiedział się Dariusz Dziekanowski, 63-krotny reprezentant Polski.

Aleksandar Vuković po bezbramkowym remisie w poprzednim meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław tłumaczył swój zespół. - Rozumiem gwizdy kibiców [żegnały piłkarzy schodzących z murawy - przyp. red.], tylko proszę zrozumieć moją postawę. Jeśli ktoś uważa, że dziś Legia zagrała słabo, to obawiam się, że nigdy nie zagra dobrze. Wynik oczywiście mnie nie satysfakcjonuje, ale oceniając realnie to, co wydarzyło się na boisku, nie mogę się zgodzić z tym, że moja drużyna grała źle. Rozumiem jednak, że ktoś ma inne zdanie - mówił wówczas trener Legii Warszawa.

W podobnym tonie wypowiadał się Michał Probierz, który na przedmeczowej konferencji mówił wprost, że "jeśli ktoś oczekuje stylu, niech kupi sobie "Twój Styl", czyli kolorowy magazyn". Do tych słów odniósł się na stronie "Przeglądu Sportowego" Dariusz Dziekanowski. - To ja proponuję, żeby takie hasło reklamowe wywiesić przed kasami biletowymi na stadionach w Warszawie i Krakowie: „Oczekujesz od nas stylu? To sobie kup „Twój Styl”, kolorowy magazyn” - napisał w felietonie 63-krotny reprezentant Polski.

Dziekanowski zdumiony wypowiedzią Vukovicia. "Jeden z najgorszych przekazów"

- Wracając do Aleksandara Vukovicia – zdumiało mnie też jeszcze jedno zdanie, które wypowiedział: "Nie obawiam się zwolnienia". To jeden z najgorszych przekazów, jakie może wysłać szkoleniowiec piłkarzom i kibicom. To trochę tak, jakby piłkarz powiedział: "Jeśli usiądę na ławce rezerwowych albo wyrzucą mnie z drużyny, to żaden problem". Vuković jest na początku swojej trenerskiej – miejmy nadzieję – kariery. Prowadzenie Legii to dla niego ogromny zaszczyt i nobilitacja, a on mówi i zachowuje się tak (słynne klaskanie i uśmiech, gdy kibice skandowali "Legia grać..."), jakby robił klubowi łaskę. Oczekiwałbym od niego raczej deklaracji w stylu: "Będę się starał, przechodzimy gorszy okres, ale naszą ambicją jest bycie najlepszym klubem w tym kraju. Wierzę, że uda nam się to osiągnąć." - dodał Dziekanowski.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Komentarze (20)
Ekspert zdumiony wypowiedzią Vukovicia. "Jeden z najgorszych przekazów. Jakby robił Legii łaskę"
Zaloguj się
 • robmol67

  Oceniono 11 razy 5

  Bardzo dobrze Panie Darku Pan to ujął. Vukovic robi się nie do zniesienia. Trener nie może byc kolegą dla piłkarzy. On musi ich gnieść, straszyć i dawać w kość tak jakby każdy trening lub mecz miałby byc ich ostatnim w życiu - inaczej nic z tego nie będzie.

 • pab-blo

  Oceniono 4 razy 4

  Dziekanowski ma rację. Vuko ma za dużo buty i za mało umiejętności. Miernotę trenerską i brak polotu nadrabia bezczelnością

 • my_kroolik

  Oceniono 2 razy 2

  Polska myśl trenerska w rozkwicie: gramy tak, że zęby bolą, byle nie stracić gola i może coś się uda wcisnąć fuksem i skończy się 1:0. Potem pan trener Probierz gra z Dunajską Stredą (qrva, gdzie to w ogóle jest?) i przegrywa w pierwszej rundzie eliminacyjnej LE. Do tego przegrał ostatnie 4 derby Krakowa, ale nadal ma się za półboga. Kabaret!

 • kalbaro74

  Oceniono 4 razy 2

  "Przegląd Sportowy" kiedyś to była gazeta, a nie jak teraz szmaciany brukowiec szukający taniej sensacji.

 • podkarpacie55

  Oceniono 1 raz 1

  Mam swoje lat[60+] pamiętam Dziekanowskiego jako dobrze zapowiadający się talent piłkarski,który różnie grał [delikatnie pisząc]w piłkę ,przechodząc [dosłownie] przy niektórych spotkaniach piłkarskich,zmieniając kluby dla kasy[np Legia-Widzew]. Czy taki człowiek powinien oceniać innych ? Śmierdzi to fałszem na odległość

 • ryslew2061

  Oceniono 3 razy 1

  Zdaje się, że Probierz osiągnął dno intelektualne. Prostackie i wulgarne dowcipy na poziomie budki z piwem. Ten drugi to jakaś kolejna fatalna pomyłka Legii.

 • grazanica

  Oceniono 3 razy 1

  Dwa pajace równe sobie.

 • mirgol_wawa

  Oceniono 5 razy 1

  Panowie eksperci i dziennikarze nie sr..ać się...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX