Kolejny Polak trafi do Serie A? Włoski klub rozpoczął negocjacje z Lechią Gdańsk

Jak informuje "Przegląd Sportowy", 14. zespół minionego sezonu Serie A - Parma - jest zainteresowany pozyskaniem Karola Fili z Lechii Gdańsk. Włosi mieli już nawet podjąć pierwsze rozmowy z przedstawicielami polskiego klubu.

Dobre występy Karola Fili podczas młodzieżowych mistrzostw Europy przyciągnęły uwagę kilku włoskich klubów. Jak donosi "Przegląd Sportowy" pierwsze rozmowy w sprawie transferu prawego obrońcy Lechii Gdańsk miała już podjąć Parma, czyli 14. zespół minionego sezonu Serie A, choć dotychczas na stole nie pojawiła się żadna oferta. Zdaniem "PS" sam zawodnik zastanawia się nad pozostaniem w Polsce jeszcze przynajmniej na rok. 

Piotr Stokowiec o sukcesach Lechii: Puchar Polski, trzecie miejsce i przemiana Lechii to jest nasze mistrzostwo

Zobacz wideo

Kolejny Polak trafi do Serie A? Karol Fila znalazł się na celowniku Parmy

21-latek dołączył do juniorskich drużyn Lechii w 2012 roku. W sezonie 2018/2019 Fila był podstawowym zawodnikiem zespołu Piotra Stokowca - w ekstraklasie i pucharze Polski wystąpił łącznie w 32 spotkaniach w których strzelił dwa gole. Obrońca regularnie pojawia się na boisku również w obecnych rozgrywkach. W lidze, meczu o Superpuchar Polski i dwóch spotkaniach eliminacji Ligi Europy z Broendby grał w pełnym wymiarze czasowym. 

 

Obecna umowa Fili wiąże go z gdańskim klubem do 2022 roku. Portal trasnfermarkt.de wycenia uczestnika włoskiego Euro U-21 na 750 tysięcy euro. 

Wczoraj informowaliśmy, że inny włoski klub - Hellas Verona - jest zainteresowany pozyskaniem napastnika Pogoni Szczecin Adama Buksy.

Więcej o: