Tomasz Hajto zaproponował piłkarza Legii Warszawa do niemieckiego klubu

Tomasz Hajto przyznał w programie "Prawda Futbolu", że polecił VfB Stuttgart Mateusza Wieteskę. - Uważam, że byłby to dla nich bardzo dobry ruch, a Wieteska spokojnie dałby tam sobie radę - powiedział były reprezentant Polski.

Przyszłość Mateusza Wieteski wciąż jest nieznana. 22-latek nie wystąpił w ostatnich meczach Legii Warszawa, bo klub z Łazienkowskiej przygotowuje się na jego odejście. O transferze Wieteski mówi się już od czerwcowych mistrzostw Europy u-21, na których zagrał w naszej reprezentacji. 

Kto z kadry U-21 może trafić do reprezentacji Brzęczka?

Zobacz wideo

Spekulacji na temat nowego pracodawcy Wieteski nie ma końca. W lipcu mówiono, że najbliżej pozyskania go jest Dynamo Kijów, a ostatnio spekulowano o zespołach z angielskiej Championship. Niewykluczone jednak, że młody stoper przeniesie się do Niemiec. Transfer u naszych zachodnich sąsiadów próbuje mu załatwić Tomasz Hajto.

Mateusz Wieteska wyjedzie do Niemiec?

- Rozmawiam z jednym z klubów niemieckich, który szuka środkowego obrońcy. Wysłałem tam propozycję Wieteski, uważam, że byłby to dla nich bardzo dobry ruch. Chodzi o bardzo znany i utytułowany klub - powiedział początkowo były reprezentant Polski w programie "Prawda Futbolu". Chwilę później przyznał wprost: Zaproponowałem Wieteskę do Stuttgartu.

22-latek jest wyceniany przez portal Transfermarkt na kwotę 2 mln euro. - Drużyna Stuttgartu spadła z Bundesligi, sprzedała swojego środkowego obrońcę do PSV Eindhoven za 12 milionów euro (Timo Baumgartl - przyp. red.), a kontuzji doznał Marcin Kamiński - dodał Hajto.

Więcej o: