Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: W końcu jest! Wisła Płock ma nowego trenera

Radosław Sobolewski został nowym trenerem Wisły Płock. Były pomocnik reprezentacji Polski ostatnio pracował jako asystent w sztabie Macieja Stolarczyka, szkoleniowca Wisły Kraków.
Zobacz wideo

Władze Wisły Płock poszukiwały szkoleniowca po tym, jak Leszek Ojrzyński zrezygnował z pracy z powodów osobistych. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że nowy trenerem zostanie Artur Skowronek Okazało się jednak, że ten woli pozostać w Stali Mielec, którą zamierza wprowadzić do najwyższej klasy rozgrywkowej. I Skowronek został, a w niedzielę wieczorem już wszystko stało się jasne. Bo na nowego trenera Wisły Płock wybrano Radosława Sobolewskiego, który ostatnio pracował jako asystent w sztabie Macieja Stolarczyka, szkoleniowca Wisły Kraków.

Sobolewski przychodzi z własnym asystentem

Sobolewski podpisał kontrakt z Wisłą do końca obecnego sezonu. W umowie znalazła się opcja przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Do Płocka przychodzi razem z asystentem Mariuszem Kondakiem, który wcześniej pracował z nim w krakowskiej Wiśle. Z kolei z tej płockiej wiadomo, że odchodzą Patryk Kniat, który ostatnio tymczasowo prowadził drużynę, a także Krzysztof Sobieraj. Pozostałe decyzje w sprawie składu nowego sztabu szkoleniowego - jak informuje klub - mają zostać podjęte w najbliższym czasie.

Sobolewski jako piłkarz rozegrał 374 mecze w ekstraklasie i 32 w reprezentacji Polski, ale dopiero zbiera trenerskie szlify. Ostatnio pracował jako asystent Stolarczyka, ale wcześniej pod Wawelem współpracował też z innymi trenerami: Dariuszem Wdowczykiem, Kiko Ramirezem, Joanem Carillo czy Kazimierzem Moskalem, z którym w parze tymczasowo prowadził nawet krakowski zespół.

Po trzech kolejkach ekstraklasy Wisła Płock ma na koncie jeden punkt. W niedzielę przegrała 1:2 z Lechią Gdańsk. Na kolejny mecz pojedzie do Gliwic, by zmierzyć się z mistrzem Polski. Początek spotkania Piast - Wisła w niedzielę o 15.

Więcej o: