Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa może stracić napastnika. "Temat jest poważny"

Sandro Kulenović może odejść z Legii Warszawa. O 19-letniego napastnika zabiega Barnsley, beniaminek angielskiej Championship, ale także Hoffenheim, które występuje w Bundeslidze. - Rozmowy się toczą, temat jest poważny - słyszymy na Łazienkowskiej.
Zobacz wideo

Sandro Kulenović może odejść z Legii Warszawa. O piłkarza zabiega m.in. Barnsley, beniaminek angielskiej Championship, o czym poinformował Mateusz Rokuszewski z weszło.com. Z naszych informacji wynika, że 19-letnim napastnikiem interesuje się także Hoffenheim, które występuje w Bundeslidze. - W tej chwili oba kierunku są prawdopodobne, ale rozmowy się toczą. Temat jest poważny - usłyszeliśmy w sobotę wieczorem na Łazienkowskiej.

Kulenović: Dojrzałem. Jestem mądrzejszy o wiele doświadczeń

Kulenović jest zawodnikiem Legii od 2016 roku. Na Łazienkowską trafił z Dinama Zagrzeb. Sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w zespole Primavery Juventusu. Włoski klub miał możliwość wykupu piłkarza, ale tego nie zrobił. - W tym całym wypożyczeniu najbardziej żałuję, że miałem kontuzję, przez którą pauzowałem trzy miesiące. Ale ten rok i tak dał mi dużo. Dojrzałem. Jestem mądrzejszy o wiele doświadczeń - mówił Chorwat latem zeszłego roku.

Po powrocie z wypożyczenia zaczął więcej grać w Legii, ale wchodził na boisko głównie jako rezerwowy. W poprzednim sezonie uzbierał 25 występów, strzelił cztery gole. W obecnym jest pierwszym wyborem Aleksandara Vukovicia, ale też dlatego, że kontuzji na początku sezonu nabawił się Jarosław Niezgoda. Jak na razie w pięciu meczach strzelił dwa gole. Ostatnio nie wykorzystał rzutu karnego w rewanżowym spotkaniu z fińskim Kuopionem Palloseura. Mimo bezbramkowego remisu wicemistrzom Polski udało się awansować do III rundy eliminacji Ligi Europy, gdzie zmierzą się z Atromitosem Ateny.

Legia trzy lata temu za Kulenovicia zapłaciła Dinamu 70 tys. euro. Teraz zarobić może o wiele więcej, bo mówi się, że jest gotowa sprzedać piłkarza za ok. 2-3 mln euro.