Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Najlepszy piłkarz ekstraklasy sprzedany za granicę!

Joel Valencia zawodnikiem Brentford. Ekwadorczyk, który został wybrany na najlepszego piłkarza ekstraklasy ubiegłego sezonu, podpisał z klubem z Championship czteroletni kontrakt.

O transferze Joela Valencii do Brentford spekulowano od kilku dni. Ostatecznie Ekwadorczyk przeszedł testy medyczne we wtorek wieczorem, a w środę podpisał z angielskim klubem czteroletni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji Piast zarobi na swojej gwieździe około dwóch mln euro, a sam piłkarz może liczyć na zarobki około 10 tys. funtów tygodniowo.

"Największym rywalem Piasta są piłkarze Piasta." Wideo o mistrzach Polski zobaczysz poniżej

Zobacz wideo

"Dzięki niemu Piast zdobył pierwsze mistrzostwo"

- Joel miał znakomity poprzedni sezon i to głównie dzięki niemu Piast po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo Polski. Strzelał gole, notował asysty i wykreował mnóstwo innych okazji bramkowych. Jego wkład w grę może być jeszcze większy i oczekujemy, że w naszym klubie jeszcze się rozwinie - powiedział trener Brentford, Thomas Frank.

Valencia trafił do Piasta latem 2017 roku ze słoweńskiego FC Koper. W poprzednim sezonie wystąpił łącznie w 34 meczach, w których strzelił sześć goli. W obecnych rozgrywkach Ekwadorczyk grał z Piastem w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Rydze FC. 

Nowy klub Valencii w poprzednim sezonie zajął 11. miejsce w angielskiej Championship.