Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik odwiedził klub ekstraklasy i spotkał się ze słynnym kibicem

Napastnik SSC Napoli Arkadiusz Milik wykorzystał przedsezonową przerwę do tego, by odwiedzić siedzibę swojego dawnego klubu - Górnika Zabrze. Reprezentant Polski spotkał się również ze słynnym kibicem śląskiej drużyny Stanisławem Sętkowskim, a ich wspólne zdjęcie trafiło na instagramowe konto zawodnika.
Zobacz wideo

Krótką przerwę w przygotowaniach do nowego sezonu Serie A, który startuje 25 sierpnia, postanowił wykorzystać Arkadiusz Milik. Napastnik SSC Napoli odwiedził Polskę i nie omieszkał zawitać też na stadion swojego byłego klubu - Górnika Zabrze (bronił jego barw w latach 2011-2012). Tam, zawodnik wicemistrza Włoch spotkał się ze słynnym kibicem śląskiego zespołu - Stanisławem Sętkowskim. Milik zamieścił zdjęcie z wizyty w Zabrzu na swoim instagramowym koncie. 

 

PKO Ekstraklasa. Arkadiusz Milik z wizytą na stadionie Górnika Zabrze. Zawodnik Napoli spotkał się ze Stanisławem Sętkowskim

"Spotkanie po latach. Kto kojarzy tego Pana?" - czytamy w opisie fotografii. W hashtagach zamieszczonych pod fotografią pojawił się także słynny cytat z Prejuce'a Nakoulmy: "Będę go zjadł". Były zawodnik Górnika wypowiedział te słowa, po otrzymaniu od Sętkowskiego "tradycyjnego" koguta.

Sętkowski jest kibicem śląskiego klubu od kilkudziesięciu lat. 80-latek jest znany z tego, że od połowy lat 80., po każdym domowym meczu Górnika, wręcza najlepszemu piłkarzowi swojego ukochanego zespołu żywy drób. Charakterystycznym atrybutem Sętkowskiego jest też dzwonek, który można usłyszeć podczas każdego meczu na stadionie im. Ernesta Pohla. 

 
Więcej o: