Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zwrot ws. nowego trenera Wisły Płock. Znamy nazwisko kolejnego kandydata

Artur Skowronek pozostanie trenerem Stali Mielec. Szkoleniowiec nie skorzystał z oferty Wisły Płock i nie trafi do Ekstraklasy. Zdaniem "Przeglądu Sportowego", nowym kandydatem do przejęcia "Nafciarzy" jest Mariusz Pawlak z pierwszoligowej Olimpii Grudziądz.
Zobacz wideo

Jeszcze we wtorek przed południem wydawało się, że Artur Skowronek zostanie nowym trenerem Wisły Płock. Władze "Nafciarzy" poszukują nowego szkoleniowca po tym, jak Leszek Ojrzyński zrezygnował z pracy z powodów osobistych. Okazuje się jednak, że Skowronek zdecydował się na pozostanie w Stali Mielec, którą zamierza wprowadzić do najwyższej klasy rozgrywkowej. - Trener PGE FKS Stal Mielec Artur Skowronek oświadczył, że nie skorzysta z możliwości przeniesienia do ekstraklasowej Wisły i będzie kontynuował pracę przy Solskiego 1 - czytamy w oficjalnym komunikacie pierwszoligowego klubu. Władze zespołu z Płocka muszą więc szukać dalej.

Wisła Płock ma kolejnego kandydata na trenera

Według informacji "Przeglądu Sportowego", Wisła Płock ma już kolejnego kandydata, także z pierwszej ligi, do przejęcia drużyny po Ojrzyńskim. Chodzi o Mariusza Pawlaka z Olimpii Grudziądz. W przeciwieństwie do Skowronka, za niego nie trzeba będzie płacić miliona złotych odstępnego. Nie wiadomo jednak, jak potoczą się negocjacje z władzami pierwszoligowca, z którego w przeszłości do Wisły przeszedł m.in. trener Marcin Kaczmarek, obecnie prowadzący Widzew Łódź. - Ewentualną ofertę dla Mariusza Pawlaka ze strony Wisły Płock lub jakiegoś innego klubu będziemy rozważać, jak się pojawi - powiedział w rozmowie ze wspomnianym dziennikiem prezes Olimpii Grudziądz, Tomasz Asensky.

Pawlak poza Olimpią w przeszłości pracował także w Chojniczance Chojnice, Gryfie Wejherowo i GKS Bełchatów. Największe sukcesy osiągnął z tym pierwszym, a także z obecnym klubem - z obydwoma zaliczył bowiem awans z II do I ligi.