Piast Gliwice pobije transferowy rekord? Klub wycenił swoją największą gwiazdę

Joel Valencia może niedługo odejść z Piasta Gliwice. Ekwadorczyk ma ofertę z grającego w angielskiej Championship Brentford.
Zobacz wideo

O ofercie dla Joela Valencii jako pierwszy poinformował znany z wiarygodnych informacji użytkownik Twittera, Janekx89. Później dziennikarz TVP Sport, Mateusz Miga doprecyzował, że piłkarzem Piasta zainteresowane jest Brentford. To klub grający w angielskiej Championship.

Piotr Koźmiński z "Super Expressu" dodał zaś, że Piast oczekuje za swojego piłkarza około dwóch milionów euro. Wg jego informacji mistrzowie Polski odrzucili już dwie oferty w wysokości 700 i 900 tysięcy euro. Prawdopodobne jest, że gliwiczanie będą zadowoleni z oferty oscylującej w okolicach 1,5 miliona euro plus ewentualne bonusy.

Valencia w Anglii mógłby zarabiać nawet 400 tysięcy euro rocznie. W klubie liczą na to, że zawodnik pomoże Piastowi w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Rydze FC, jednak jeśli Brentford złoży odpowiednią ofertę, to Ekwadorczyk może opuścić klub szybciej.

W poprzednim sezonie Brentford zajęło 11. miejsce w tabeli Championship.

Więcej o: