Patrice Evra oficjalnie zakończył karierę. Zdradził swoje plany na przyszłość

- Moja kariera zawodnicza dobiegła końca. W 2013 roku zacząłem robić kurs UEFA B. Teraz chcę go ukończyć, aby móc uzyskać UEFA A. Jeżeli za półtora roku wszystko pójdzie po mojej myśli, to poprowadzę już jakąś drużynę - powiedział Patrice Evra w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".
Zobacz wideo

38-letni Patrice Evra kończy karierę jako piłkarz. Przyznał to w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Gazzetta dello Sport". Evra od lipca zeszłego roku był bez klubu.

Patrice Evra największe sukcesy odnosił jako zawodnik Manchesteru United. W barwach "Czerwonych Diabłów" pięć razy wygrywał Premier League i raz Ligę Mistrzów. Jest także trzykrotnym mistrzem Włoch z Juventusem. Grał także m.in. w Monaco, Marsylii oraz West Hamie United.

Evra był także reprezentantem Francji. Dla "Trójkolorowych" zagrał 81 spotkań. Jest wicemistrzem Europy z 2016 roku. Francja z nim w składzie przegrała w finale z Portugalią 0:1.

W rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" Evra zapowiedział, że chce zostać trenerem. - Moja kariera zawodnicza dobiegła końca. W 2013 roku zacząłem robić kurs UEFA B. Teraz chcę go ukończyć, aby móc uzyskać UEFA A. Jeżeli za półtora roku wszystko pójdzie po mojej myśli, to poprowadzę już jakąś drużynę - stwierdził Francuz. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA