Radosław Majdan ma nowy klub. Będzie grał z niewidomymi

Radosław Majdan został bramkarzem sekcji blind footballu Śląska Wrocław - poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

- Radosław Majdan nowym zawodnikiem Śląsk Wrocław Blind Football! Naszą drużynę wzmacnia uczestnik Mistrzostw Świata, reprezentant Polski i kilkukrotny mistrz kraju! - napisał klub na Twitterze, informując o pozyskaniu nowego zawodnika. Blind football to dyscyplina, w której piłkarze - z wyjątkiem bramkarza - grają w opaskach zasłaniających oczy, używając udźwiękowionej piłki.

Przepisy blind footballu zezwolą na grę Majdana

Przepisy blind footballu zezwalają na grę bramkarza, który nie jest osobą niewidomą, pod warunkiem, że zakończył on profesjonalną karierę przynajmniej 5 lat wcześniej. Majdan ten warunek spełnia, bo swoją przygodę z piłką nożną zakończył w maju 2010 roku, gdy był zawodnikiem Polonii Warszawa.

Radosław Majdan profesjonalną karierę rozpoczął w Pogoni Szczecin, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski. Wyjechał za granicę w 2001 roku, a po trzech latach powrócił do Polski, zostając bramkarzem Wisły Kraków. W tym czasie zdobył dwa mistrzostwa Polski, po których ponownie został piłkarzem Pogoni. Po jednym sezonie przeniósł się do Polonii Warszawa, gdzie zakończył karierę w 2010 roku. Siedmiokrotnie wystąpił także w reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA