Joel Valencia poza kadrą w meczu ze Śląskiem. Przyczyną oferta? Wiemy, gdzie może odejść

Joel Valencia już wkrótce może odejść do Championship, czyli na zaplecze angielskiej Ekstraklasy. Takimi doniesieniami podzielił się Twitterze Janekx89, który słynie ze sprawdzonych informacji transferowych. O ekwadorskiego pomocnika Piasta Gliwice zabiega podobno "klub z górnej połówki tabeli poprzedniego sezonu".
Zobacz wideo

Piast Gliwice uległ na wyjeździe Śląskowi Wrocław (1:2) w sobotnim meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. W kadrze mistrzów Polski zabrakło jednego z liderów zespołu - Joela Valencii. Absencja Ekwadorczyka mogła oczywiście wynikać z tego, że Waldemar Fornalik chciał oszczędzić zawodnika przed rewanżowym meczem el. Ligi Europy z Riga FC. Jak twierdzi jednak Janex89 - słynący na Twitterze ze sprawdzonych informacji transferowych - brak Valencii w pierwszym składzie może mieć zupełnie inną przyczynę:

"Ekwadorczyk Joel Valencia poza szeroką kadrą meczową na #ŚLĄPIA. O ofensywnego piłkarza Piasta Gliwice mocno zabiega klub z górnej połówki tabeli poprzedniego sezonu Championship" - napisał na Twitterze Janex89.

Janex89 dodał, że gliwicki klub może się spodziewać satysfakcjonującej finansowo oferty za jednego ze swoich najlepszych zawodników. 

Joel Valencia trafi do Championship? Ekwadorczyk to najlepszy piłkarz ekstraklasy w minionym sezonie

Valencia trafił do Piasta Gliwice w lipcu 2017 r. ze słoweńskiego FC Koper. W sezonie 2018/2019 Ekwadroczyk rozegrał 33 ligowe spotkania, w których strzelił 6 goli i zanotował tyle samo asyst. Podczas Gali Ekstraklasy 24-latka nagrodzono tytułem najlepszego piłkarza minionych rozgrywek. Portal tansfermark.de wycenia piłkarza na 1,5 miliona euro. 

Więcej o: