Bratanek legendarnego Clarence'a Seedorfa trafił do polskiej I ligi

Zagłębie Sosnowiec w poprzednim sezonie spadło z Ekstraklasy, ale teraz klub wzmacnia się przed nowym sezonem Fortuna 1 Ligi. Nowym piłkarzem klubu został Quentin Seedorf, czyli bratanek legendarnego Clarenca Seedorfa.
Zobacz wideo

Zbieżność nazwisk nie powinna nikogo dziwić, bo Quentin to bliska rodzina byłego znakomitego piłkarza m.in AC Milanu, a Clarence jest wujkiem 18-latka. Młody Seedorf gra jednak w obronie, a konkretnie na lewej stronie defensywy.

Powodzenia bratankowi życzył nawet Clarence, który opublikował zaskakujący wpis na Instagramie. 

 

18-latek dorastał w rezerwowych drużynach Viteese Arnhem. Transfer do polskiej ligi będzie więc pierwszym zetknięciem z seniorską piłką. Piłkarz mógł również trafić do belgijskiej drugiej ligi, ale nie zdecydował się na taki ruch.

 - Nie znam jeszcze dobrze polskiej piłki, ale dowiedziałem się sporo o Zagłębiu, które jest klubem z tradycją i długą historią. Mentalnie czuję się mocny i chciałbym się rozwijać w Zagłębiu. Wiem, że klub występował niedawno w ekstraklasie, a po spadku chciałby do niej wrócić jak najszybciej. Chciałbym pomóc w awansie, ale wiem, że nie będzie to łatwe - mówi młody piłkarz cytowany przez oficjalną stronę Zagłębia. 

Więcej o: