Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Surowa kara dla piłkarza Lechii Gdańsk. Udovicić brutalnie sfaulował rywala [WIDEO]

Komisja Ligi zdyskwalifikowała Żarko Udovicicia na cztery najbliższe spotkania ekstraklasy. To pokłosie faulu na Janie Grzesiku, którego piłkarz Lechii Gdańsk dopuścił się w meczu 1. kolejki z ŁKS Łódź.
Zobacz wideo

Była 43. minuta meczu między ŁKS Łódź a Lechią Gdańsk, gdy Żarko Udovicić brutalnie sfaulował Jana Grzesika. Chociaż początkowo sędzia pokazał piłkarzowi tylko żółtą kartkę, to po analizie VAR zmienił decyzję i wyrzucił zawodnika Lechii z boiska. Nad faulem i wysokością kary pochyliła się Komisja Ligi.

Udovicić nie zagra w czterech kolejnych spotkaniach

Komisja Ligi po dokładnej analizie zdarzenia, zdecydowała się zdyskwalifikować Żarko Udovicicia na cztery kolejne mecze piłkarskiej ekstraklasy. - Na zawodnika Lechii Gdańsk Żarko Udovicicia nałożono karę dyskwalifikacji w czterech meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk w 1. kolejce Ekstraklasy - można przeczytać w oficjalnym komunikacie. Ta decyzja oznacza, że piłkarz nie będzie mógł zagrać z Wisłą Kraków, Wisłą Płock, Jagiellonią Białystok i Rakowem Częstochowa.