Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia pożegna dwóch byłych piłkarzy. Michał Kucharczyk i Miroslav Radović nie skorzystali z propozycji

Legia Warszawa pożegna Arkadiusza Malarza i Kaspra Hamalainena przed niedzielnym meczem ligowym z Pogonią Szczecin. Na stadionie przy Łazienkowskiej pojawić mogli się także Michał Kucharczyk i Miroslav Radović, ale nie skorzystali z propozycji wicemistrzów Polski.
Zobacz wideo

- Przykro mi, że nie pozwolono mi pożegnać się w godny sposób - kilkanaście dni temu napisał na Instagramie Michał Kucharczyk. Skrzydłowy po 10 latach odszedł z Legii Warszawa, dla której rozegrał łącznie 349 spotkań, w których strzelił 71 goli i zaliczył 58 asyst. Spotkania pożegnalnego nie miał jednak okazji rozegrać, podobnie jak Arkadiusz Malarz, Miroslav Radović i Kasper Hamalainen. Taka sytuacja, a także sama decyzja o rozstaniu się z wymienionymi zawodnikami, od początku letniego okna transferowego wzbudzała sporo kontrowersji i mieszanych opinii. Przed pierwszym meczem nowego sezonu Legia postanowiła na nie zareagować.

Malarz i Hamalainen pożegnają się z Legią. Kucharczyk i Radović odmówili

W niedzielę Legia za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowała, że przed meczem ligowym z Pogonią Szczecin na stadionie przy Łazienkowskiej pojawią się jej byli zawodnicy. "Przed spotkaniem Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (21 lipca, godz. 17:30) odbędzie się pożegnanie zasłużonych zawodników stołecznego klubu*. Z zaproszenia skorzystali Arkadiusz Malarz i Kasper Hamalainen. Uroczystość zaplanowana jest około 15 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego" - czytamy na stronie internetowej legia.com.

Warto zwrócić uwagę na gwiazdkę, jaką zamieszczono przy "zasłużonych zawodnikach stołecznego klubu". Na końcu tekstu Legia wyjaśnia bowiem, że zaproszenia na uroczystość wysłane zostały nie tylko do Malarza i Hamalainena, ale także do Michała Kucharczyka i Miroslava Radovicia. Oni z różnych przyczyn odmówili przyjazdu na stadion warszawskiego klubu.

Więcej o: