Górnik Zabrze wypożyczył piłkarza VfB Stuttgart. David Kopacz zagra w ekstraklasie

David Kopacz w najbliższym sezonie będzie zawodnikiem Górnika Zabrze - informuje oficjalna strona internetowa klubu. 20-letni młodzieżowy reprezentant Polski trafi do Zabrza na zasadzie wypożyczenia z VfB Stuttgart.
Zobacz wideo

Górnik Zabrze sfinalizował kolejny transfer w letnim oknie. Do zespołu z Zabrza trafił David Kopacz, który niedawno uczestniczył w mistrzostwach świata U20. - David jest kolejnym piłkarzem, który świetnie wpisuje się w w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski, który jednak już teraz prezentuje bardzo dojrzałą piłkę. Cechuje go spory potencjał, dobra technika i przegląd pola, drybling oraz serce do walki i głód gry. Wierzę, że te cechy potwierdzi w Zabrzu - powiedział po transferze Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator ds. sportu w Górniku Zabrze.

- Cieszę się, że mogę być w takim klubie. Wiem, że to czternastokrotny mistrz Polski, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski, klub z sukcesami - powiedział Kopacz tuż po oficjalnej prezentacji, w rozmowie z klubową telewizją Górnika. - Lubię grać na "dziesiątce", a także na skrzydłach. Atuty? Szybkość mam, technikę mam. Kocham grę ofensywną - dodał zawodnik.

Więcej o: